Windows Phone Kullanma Sebebiniz Nedir?

Cenkay KESER

Kilopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Neden Windows Phone kullanmaktasınız?

Windows Phone işletim sisteminin yapıpta diğer sistemlerinin yapamadığı bir sebepten ötürü mü Windows Phone kullanıyorsunuz?

Nokia markasının verdiği güvene dayanarak mı Windows Phone yüklü bir cihaz mı aldınız?

Veya farklı bir sebepten ötürü mü Windows Phone kullanmaktasınız?

PC' im ile telefonum, güzel bir uyum oluşturduğu için tercih etmiştim. Gerçekten memnunum. Bana yeterli uygulamalar da mevcut. İki sistemde, Windows 10 ile gayet başarılı oldu. Telefon içinde, kararlı Windows 10 yayınlandığı zaman, daha iyi bir ikili oluşturacaklarına eminim. Şu an yeni yayınlanan sürüm ile bayağı stabil oldu.

Ama alma şansın vardı, sen teptin fırsatı :) . S2 ne durumda ?
Gayet iyi. Hafif ve şarjı uzun süre gidiyor. Performans açısından da beni memnun ediyor. Güncelleme almadım. Çünkü alınca telefonun performansından eser kalmayacağını biliyorum. Mutlaka alacağım o telefonu. 5-6 yıl geçse de elime geçecek o telefon:D

Stabil Olması: IOS da 'nemişki' demene neden olacak kadar.

Fiyat/Performans: Düşük bütçeyle en iyi telefondur tartışmasız. Yüksek bütçeler için de Astoria projesi ile oyun gibi sıkıntıları kökünden çözecekler.

Güvenlik: Hack yemekten korunmada birebirdir. Hatta en önemli nedeni şarj olurken açık kalması. Bir neden de fishing işlemlerinin en az kar getirdiği platformdur hackerler için, kullanıcı sayısı daha az ve kırılmaz derecede neredeyse. Misal çoğu virüslü site size android sürümünü güncellemenizi, bir program indirmenizi, bilmem neyi güncellemenizi ister, tıkladınız mı mıçtınız, o apk iner hatta bazen kurulur. Bu direk virüstür, bizde ise bırak kurulmayı indirmez bile direk saldırıdan kurtulmuş olursun.

Ara Yüz: Her şey elin altında, canlı kutucuk, arka plana resim, kutucuğa resim, kutucuk saydamlığı, rengi derken retro ara yüzü bir şahane oluyor, özelleştirme yok diyenlere gelsin.

Windows 10: Bir çok ek özellik gelecek ve tek eksik olan uygulama eksikliği de tamamlanacak, daha ne olsun, yeme de yanında yat.

Benim Lumia 920 model telefonu alma sebebim; şekli, kamerası ve stabil ara yüze sahip olmasıydı. Xperia Z kullanıyordum. Ekranından dolayı sıkılmıştım ve bunu aldım. İyi ki de almışım, hiç pişman etmedi beni. Fakat artık kalın, ağır geliyor ve kamerası beni tatmin etmiyor. Bu yüzden yakın zamanda büyük ihtimalle Galaxy S6 veya Note serisinden bir model alacağım.

Ben hiç almadım fakat Lumia 920 çıktığından beridir takip ediyordum. En dikkatimi çeken işletim sistemi ve tasarımıydı kapak renkli filan çok hoşuma gidiyordu. En önemli artısı ise güncelleme desteği vermesiydi. Android cihaz var hala 4.1 jelly bean :). Onu geçtim de işletim sistem de çok güvenlik açığı olmasına rağmen ses olmadı bu benim çok sinirime gitti :). Yakında nasipse alacağım Lumia 830' u inş.

Stabil Olması: IOS da 'nemişki' demene neden olacak kadar.

Fiyat/Performans: Düşük bütçeyle en iyi telefondur tartışmasız. Yüksek bütçeler için de Astoria projesi ile oyun gibi sıkıntıları kökünden çözecekler.

Güvenlik: Hack yemekten korunmada birebirdir. Hatta en önemli nedeni şarj olurken açık kalması. Bir neden de fishing işlemlerinin en az kar getirdiği platformdur hackerler için, kullanıcı sayısı daha az ve kırılmaz derecede neredeyse. Misal çoğu virüslü site size android sürümünü güncellemenizi, bir program indirmenizi, bilmem neyi güncellemenizi ister, tıkladınız mı mıçtınız, o apk iner hatta bazen kurulur. Bu direk virüstür, bizde ise bırak kurulmayı indirmez bile direk saldırıdan kurtulmuş olursun.

Ara Yüz: Her şey elin altında, canlı kutucuk, arka plana resim, kutucuğa resim, kutucuk saydamlığı, rengi derken retro ara yüzü bir şahane oluyor, özelleştirme yok diyenlere gelsin.

Windows 10: Bir çok ek özellik gelecek ve tek eksik olan uygulama eksikliği de tamamlanacak, daha ne olsun, yeme de yanında yat.
Adam döktürmüş bildiğin :) güzel yazı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı