Windows Phone, MacBook cihazında çalıştırıldı

MuhammedA

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
"Nobel Tech" isimli YouTuber, Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone'i, MacBook cihazında çalıştırmayı başardı.

Genel tabloya göre çalışan fare ve klavye sürücüleri dışında çalışan sürücü yok.

Daha fazlası için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Nobel tech" isimli YouTuber, Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone'i, MacBook cihazında çalıştırmayı başardı.

Genel tabloya göre çalışan fare ve klavye sürücüleri dışında çalışan sürücü yok.

Daha fazlası için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eminim ki desteği kesilmiş Windows Phone bir dizüstü bilgisayarda dünyaya çok fazla katkı sağlayacak.

Aslında zor bir şey değil. Bootloaderı açık Lumia'lar. USB Storage moda alınıp. Sistem dosyalarına Windows üzerinden erişmiştim. Acronis ile başka diske kopya aldım. Ama boot edemedim ARM64 olmasından dolayı.

"Nobel Tech" isimli YouTuber, Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone'i, MacBook cihazında çalıştırmayı başardı.

Daha fazlası için:
Bunda şaşıracak hiçbir şey yok. Windows Phone 8 ve üzeri sıradan Windows NT oluyor. UEFI de kullandığı için yine (tamamen aynı Windows Boot Manager var) çalışıyor. Zaten .appx lerinin çoğu sorunsuz kuruluyor Windows 10 Mobile'in (Windows 10 ARMv7 Build 15035'e). Sürücülerin de çoğu sorunsuz uyuyor Windows Phone'ların normal Windows'lara (RT, 10). Bazısı Kod 10 vs veriyor (biraz düzenleme yapılması gerekiyor çünkü) ama geneli bir düzenleme vs. yapılmadan çalışıyor.

Yakında normal bilgisayarlarda da çalıştırırlar.
Kendiniz de yapabilirsiniz. Çok kolay bir iş.

Geri
Yukarı