Windows RAM kullanımı azaltma

ZerefDragneel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Selam. Build 1809 sürümü olan Windows 10 kullanıyordum. Herkesi övmesi üzerine 20H2'ye geçtim ve şey keşke geçmeseydim. Eskiden boşta %18 19 RAM kullanılırdı şimdi boşta %36 kullanılıyor. Acaba bu kullanımı nasıl azaltabilirim? Dip not: Windows 10 education kullanıyorum.

Mem Reduct Programını kullanın. Sizin işlemlerinize zarar vermeden arkada çalışan gereksiz işlemleri azaltıyor.
Hatta size ideal bir ayar verebilirim.

Mem Reduct/Ayarlar/Bellek Temizleme
Buradan dolduğunda otomatik temizlemeyi %40
Zamanlanmış temizlemeyi 90dk yapınız.
RAM kullanımınız çok fazla azalacaktır.

Tepsi(Görev Çubuğu) denen bir kısım daha var ayarlarda oradanda Bellek temizleme sonuçlarını gösteri kapatırsanız size bildirim gelmeyecektir.

Şu an 1903 sürümü var. Boşta 1 GB RAM kullanıyor. Gereksiz hizmetleri, arka plan uygulamalarını, Defender'i kapatarak düşürebilirsiniz. Sanal bellek ayırarak boşta kullanım değerlerinizi düşürebilirsiniz. Windows sürümünüzü değiştirmeniz de etki edecektir. Home öneririm.

Şu an 1903 sürümü var. Boşta 1 GB RAM kullanıyor. Gereksiz hizmetleri, arka plan uygulamalarını, Defender'i kapatarak düşürebilirsiniz. Sanal bellek ayırarak boşta kullanım değerlerinizi düşürebilirsiniz. Windows sürümünüzü değiştirmeniz de etki edecektir. Home öneririm.

Sürüm değiştiremem format atmak istemiyorum 104 GB GTA 5 tekrar yükleyemem.

Geri
Yukarı