"Windows sabit disk sorunu algıladı" Hatası

kiliza79

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar açılırken ilk görseldeki gibi F1 tuşuna basmam gerektiği yazıyor. Açıldıktan sonra ikinci görselde görünen uyarı çıkıyor. Sorun sabit disk ile alakalı ve ben de bir program indirip tarama yaptım. Üçüncü görsel de görünen sonuçlar çıktı. Sizce durum nedir?

b0f8564d8b8a77ccc41a9379065a3047.jpg
2i6ew68.png
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılıştaki hata smart hatası. Çok sorun teşkil etmiyor ama disk sağlığına bakacak olursak durum kritik şimdiden yedeklerini almaya başla ve o diski bir an önce değiştir.

Açılıştaki hata smart hatası. Çok sorun teşkil etmiyor ama disk sağlığına bakacak olursak durum kritik şimdiden yedeklerini almaya başla ve o diski bir an önce değiştir.

Peki yeni bir disk taksam işletim sistemi yüklesem çalışır değil mi ? Bilgisayar açılıyor 2-3 dk sonra donuyor çok yavaş. Bu donma sorunuda disk ile mi ilgilidir acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki yeni bir disk taksam işletim sistemi yüklesem çalışır değil mi ? Bilgisayar açılıyor 2-3 dk sonra donuyor çok yavaş.Bu donma sorunuda disk ile mi ilgilidir acaba ?
Kesinlikle diskten alakalı. Herhangi bir 2,5 inç sata diski laptobunuza takıp sistem kurabilirsiniz. Tavsiyem 120 gb'da olsa SSD alın. İnternette WD'nin kaliteli SSD'leri 199 lira.

Low şekilde format atmanız gerekiyor veya Windows kurtarmayı deneyebilirsiniz. En son şeçenek olarak BİOS'dan ayarları sıfırlayın. OverClock yaptıysanız bu ayarların da gideceğini unutmayın.

Son attığınız fotoğrafta HDD'nizin sağlık durumunu %1 gösteriyor zaten. Arkadaşın dediği gibi verilerinizi hiç zaman kaybetmeden yedekleyin.

Kesinlikle diskten alakalı. Herhangi bir 2,5 inç sata diski laptobunuza takıp sistem kurabilirsiniz. Tavsiyem 120 gb'da olsa SSD alın. İnternette WD'nin kaliteli SSD'leri 199 lira.

Benim laptop 2010 model ssd takılır mı ?

Low şekilde format atmanız gerekiyor veya Windows kurtarmayı deneyebilirsiniz. En son şeçenek olarak BİOS'dan ayarları sıfırlayın. OverClock yaptıysanız bu ayarların da gideceğini unutmayın.

Son attığınız fotoğrafta HDD'nizin sağlık durumunu %1 gösteriyor zaten. Arkadaşın dediği gibi verilerinizi hiç zaman kaybetmeden yedekleyin.

Ben daha önce donduğu zamanda format atacaktim format CD sini taktiğim da kurulum başlıyor yazısında takılı kalıyordu.Low format dediğiniz de her şey tamamen siliniyor galiba düzelme imkanı var mı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı