"Windows Sabit Disk Sorunu Algıladı" Hatası

Arada bir çıkan Windows sabit disk sorunu algıladı hatasını alıyorum. Bu sorunu araştırdım videolar izledim. HDD can çekişiyor diye makaleler okudum. Sizce bu sorun neden olmaktadır? PUBG Mobile'de kasıyordu, takılıyordu, drop giriyordu oyun oynatmıyordu. Windows kullanırken arada bir takılma %100 disk kullanım sorunu. 6-7 senedir kullanıyorum HDD. Ben de diyorum neden oluyor. Bundan olabilir mi? HD Tune Pro analiz programından incelemeyi resim olarak koydum. HDD yedeğini nasıl alırım?

Screenshot_3.png

5d3cf14cc48bb2402a2fb7858b1d7ad7.jpg

Tehlike sinyalleri çalıyor. En kısa sürede veri yedeklemesi yaparak diski değiştmen gerek. Bozuk kümeler ve yenilerini oluşturacak potansiyel sektörler bir hayli fazla. Gecikme yavaşlama veri bozulması yaşamaya başladın.
Uzun süre kullanmışsın ömrünü tamamlamış.

6-7 senedir kullanıyorum HDD.

Bir sabit diskin ömrü zaten normal kullanımda 6 sene. HD Tune da zaten diskin bozuk olduğunu gösteriyor. Yanlışım yoksa 1000 üstünde bozuk sektör var. Bir an önce emekli edin.

USB disk, Flash DVD artık ne olursa ister el ile kopyala ister sihirbaz ile.
3 Yıl 6 Ay boyunca 7/24 çalışmış bir disk rulman biter yatak sarar. Mıknatıslar bozulur vs.

HDD ömrünü tamamlıyor. Sıkıntı büyük gözüküyor. Harici bir HDD yada elinizde varsa bir USB bellek yardımıyla hatıra resim ve videolarınızı yedekleyin. Ne zaman öleceği belirsiz ama çok sürmez. Bütçe varsa SSD tavsiye ederim.

Bu HDD sonuna kadar kullansam bir sıkıntı olur mu? Diğer parçalara çünkü hani tamamen bozulmadan atmakta istemiyorum. SSD sipariş edicem.
Bilgisayar böyle bir hata veriyor? Kapatıp açınca bunu geçmeden olmuyor. BIOS gir diyor F1 tuşuna basıp. Ben de bastım ilk başlar da Boot menüsünden giriyordum, yoksa girmiyor. Şu aralar da Boot menüsünden artık Windows giremiyor.
20190928_194230.jpg

Sistem bu diske yüklü ise ateşle oynamak gibi. Ayardan HDD menüsü içindeki Smart kontrolunu kapatarak devam edeblirsin. Tabi 15 dk da mı açılır? Kanser mi eder bakacaksın. 😊

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı