Çözüldü Windows Search çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

umutolcer

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayar kullanıcı adımda Türkçe karakterler olduğu için oyunlarda sorun yaşıyordum yönetici hesabından kullanıcı adını ve klasörün adını değiştirdim ancak Windows Search çalışmamaya başladım administratör hesabında hiçbir sorun yokken kendi hesabımda Windows Search çalışmıyor bunu nasıl çözebilirim?

Öncelike yönetici hesabına geçin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp alt kısımda paylaştığım komutları sırasıyla girdikten sonra işlemlerin bitmesini bekleyin. Tüm komutların işlemleri bitince sisteminizi yeniden başlatınız.

Ardından bize geri dönüş sağlayınız.

Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Öncelike yönetici hesabına geçin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp alt kısımda paylaştığım komutları sırasıyla girdikten sonra işlemlerin bitmesini bekleyin. Tüm komutların işlemleri bitince sisteminizi yeniden başlatınız.

Ardından bize geri dönüş sağlayınız.

Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
İşe yaramadı.

Son düzenleme:
Buradaki gibi denediğinizde de sonuç alamadınız mı ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öyle yapacağım sanırım teşekkür ederim.

Birde çalıştıra optionalfeatures yazıp enter yapın, çıkan menüden search var mı bakın, varsa tiki kaldırın ve yeniden başlatın, sonra tekrar tikleyin ve yeniden başlatın.

Sonra tekrar çalıştıra control.exe folders yazın ve enter. Ara üstteki sekmesine gelip seçenekleri tikleyip, aktif edin.

Buradaki gibi denediğinizde de sonuç alamadınız mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de çalıştıra optionalfeatures yazıp enter yapın, çıkan menüden Search var mı bakın, varsa tiki kaldırın ve yeniden başlatın, sonra tekrar tikleyin ve yeniden başlatın.

Sonra tekrar çalıştıra control.exe folders yazın ve enter. ara üstteki sekmesine gelip seçenekleri tikleyip, aktif edin.

Videodaki gibi yaptım bende sonuç aldım kullanıcı adı değişti ama Windows Search gitti optionalfeatures menüsünde Search yok. Control.exe folderstekileride tikledim ama olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı