Windows Server 2008'de 2 farklı DNS ağı kullanma

caner altuntaş

Hectopat
Yer
SİNOP
Daha fazla  
Meslek
BİLGİSAYAR TEKNİKERİ
Elimdeki bir Windows 2008 server üzerinde DNS serverım var ve çalışır durumda fakat ben ikinci bir servera da DNS server kurdum. Bu ikisini aynı ağda kullansam ağ trafiğimde ya da internet hizmetimde sıkıntı yaşar mıyım?

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Cevap verebilecek kimse yok mu yaw

Merhaba ,

Kullandığın trafiğe etki etmemekle birlikte , İnternet hızında bir değişkenlik söz konusu olmaz. 2. DNS Server'ı failover için kullanmıyorsan bir faydası olacağını sanmıyorum.

Merhaba ,

Kullandığın trafiğe etki etmemekle birlikte , İnternet hızında bir değişkenlik söz konusu olmaz. 2. DNS Server'ı failover için kullanmıyorsan bir faydası olacağını sanmıyorum.

Teşekkürler, amacım var olan active directory bazı sorunlardan dolayı çalışmaması. bu sebeple yeni servera active directory kurdum fakat dns serverı aktif etmeden domaine alamıyorum. o yuzden sormuştum iki dns server birden aktif olsa sorun olur mu diye

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı