Windows Server 2019 uzaktan bağlantıda ekran kartı aktifleşmiyor

cagiris

Femtopat
Merhaba;
Windows Server 2019 var kullanmakta olduğumuz. Buna ekran kartı taktık. RX550 ama uzaktan bağlıyken maalesef ekran kartı aktif olmadıgı için programlar falan da açılmıyor.
Sunucu üzerinde çalışıyor ama uzaktan çalışmıyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba
Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Nvidia ve ATI tarafında farklı model kartlar üretilmekte (Nvidia Grid, Quadro, AtiFirePro) gibi ve server işletim sistemi üzerinde Hyper-V kurularak RemoteFX özelliğinin aktifleştirilmesi gerekmekte. Ayrıca işlemciniz Second Level Address Translation (SLAT) desteklemeli. Coreinfo -v parametresi ile veya LeoMoon CPU-V yazılımı ile kontrol edebilirsiniz.

Not:
Bazı kodlayıcılar inf dosyalarında ve sürücü paketlerinde değişiklik yaparak işletim sistemini kandıra bilmekteler.
Nadirde olsa bazı kartlar uyumluluk listesinde olmamasına rağmen çalışabilmekte.

Teşekkür ediyorum hocam cevaplarınız için.

Merhaba.
Bu işlemi gerçekleştirebilmek için NVIDIA ve ATI tarafında farklı model kartlar üretilmekte (NVIDIA grid, Quadro, atifirepro) gibi ve server işletim sistemi üzerinde Hyper-v kurularak remotefx özelliğinin aktifleştirilmesi gerekmekte. Ayrıca işlemciniz second Level address translation (slat) desteklemeli. Coreinfo -v parametresi ile veya leomoon CPU-v yazılımı ile kontrol edebilirsiniz.

Not:
Bazı kodlayıcılar inf dosyalarında ve sürücü paketlerinde değişiklik yaparak işletim sistemini kandırabilmekteler.
Nadirde olsa bazı kartlar uyumluluk listesinde olmamasına rağmen çalışabilmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı