Windows ses ayarlarında neden mikrofon görünmüyor?

FoxinTheBox

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Windows ses ayarlarında neden jak yerinde 3 çizgi olmasına rağmen kulaklığın mikrofonu görünmüyor? PC de tek jak var ve orada hem Mic hem de kulaklık yazmıyor sadece PC'nin default kulaklık ve mikrofonu var. Kulaklık takılıyken ses kulaklıktan geliyor ama orada çıkış cihazında kulaklık yazmıyor, ama Bluetooth kulaklık takınca orada iki seçenek de çıktı sizce nasıl çözebilirim bu sorunu. Artık tek jakdan kulaklık mikrofonunu kullanmak istiyorum.
Not: Arkadaşlar Realtek falan kurdum sildim yok. Zaten 2015 sürümü c program files dan açtım ama son sürümde tepki vermedi bu çözüm işe yaramıyor :/

Ses kartı bulunmamakta Arctis 1'de. Tek jak, eğer masaüstü bilgisayarda çift jak PC'ye takarsanız mikrofon kullanamazsınız. Y splitter lazım, şunun gibi;

Ses kartı bulunmamakta Arctis 1'de. Tek jak, eğer masaüstü bilgisayarda çift jak PC'ye takarsanız mikrofon kullanamazsınız. Y splitter lazım, şunun gibi;

Tek jaklı laptopum var ama konunun başında belirttiğim gibi 3 çizgi jak olan normal kulaklıkların mikrofonu kullanılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı