Windows sıfırlamasında ''Bulut indirme'' ve ''Yerel yeniden yükleme'' seçeneklerinden hangisi tercih edilmeli?

• Konuyu başlatan m47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 6B

m47

Kilopat
Windows'un USB'siz sıfırlamasını yapacaktım fakat böyle bir aşama çıktı karşıma. İlk defa karşılaşıyorum. Açıklamalarını anlamadım. Hangisini seçmeliyim? Anlamları nedir?

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerel yeniden yüklemeyi isterseniz seçin daha hızlı olur ama eğer derseniz İnternetim iyi o zaman bulut üzerinden indir seçeneğini seçebilirsiniz.

Windows'un USB'siz sıfırlamasını yapacaktım fakat böyle bir aşama çıktı karşıma. İlk defa karşılaşıyorum. Açıklamalarını anlamadım. Hangisini seçmeliyim? Anlamları nedir?

Eki Görüntüle 908276

Eğer bulut indir dersen kendisi otomatik olarak ISO dosyasını internetten indirip öyle format atar, eğer bu cihazdan dersen yerel Windows'u sıfırlar.

Eğer bulut indir dersen kendisi otomatik olarak ISO dosyasını internetten indirip öyle format atar, eğer bu cihazdan dersen yerel Windows'u sıfırlar.

Yerel yeniden yüklemeyi isterseniz seçin daha hızlı olur ama eğer derseniz internetim iyi o zaman bulut üzerinden indir seçeneğini seçebilirsiniz.

24 Mbps kablolu internetim var Tivibu olsun telefonlar olsun bu hız 17 18'e düşüyor.
Arasındaki sıfırlama farkı nedir? Bulut daha iyi mi oluyor?
Sıfırlama konusunda bir acelem yok.

24 Mbps kablolu internetim var Tivibu olsun telefonlar olsun bu hız 17 18'e düşüyor.
Büyük ihtimalle bulut en son güncel olan versiyonu indirip kurar bu daha iyi olur ama eğer Windows sürümünüz 20H2 ise o zaman pek önermem normal sıfırlama yapabilirsiniz.

Bulut sıfırlama daha iyidir fakat Windows'un ISO dosyasını indirmesi biraz zaman alabilir.

Bulut daha iyi oluyor ama internetiniz sınırlı ise diğerini kullanın bulut USB'yi kendi içinde hazırlayıp format atması yani sistem dosyalarını dahi silmesi yeniden yüklemesi diğeri sadece kişisel dosyaları ve ayarları silmesi.

Kısaca vaktim var internetim hızlı acelem yok dersen bulut indir ama eğer acelem var Windows sürümüm 20H2 normal sıfırlasam bile bana yeter dersen diğer seçeneği seçebilirsin.

Geri
Yukarı