Çözüldü Windows silinmeden format nasıl atılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HD4450

Kilopat
Bilgisayarım rahatlasın istiyorum ama Windows'u silersem nasıl yüklerim kurarım bilmiyorum. Windows'u silmeden bilgisayardaki her şeye format atabilir miyim?
Nasıl atarım atabilirsem?

Çözüm

Windows silinmeden format atmak için adım adım:​

• Başlat mensünü açın ve soldaki çarka tıklayıp Ayarlar deyin.
  • Buradan Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma yolunu izleyin.
  • Bilgisayarı sıfırla diyerek sistemi ilk günkü haline döndürebilirsiniz:

1643100317622.png
Eğer virüs durumundan dolayı format atıyorsan sıfırlama işlemi de yapabilirsin. Yalnız formattan çok daha uzun sürer, dosya sayına göre 10+ saat olabilir belki.
"PC'yi elden çıkartıyorum, diskleri tamamen sil" demediği sürece bu işlem yarım saatten fazla sürmez. Dosyaların çok olması bir anlam ifade etmiyor pek.
Windows'u sıfırlayabilirsiniz. Fakat sanırım uzun sürüyormuş bu yüzden format atmanızı öneririm.

Bilgisayarım rahatlasın istiyorum ama Windows'u silersem nasıl yüklerim kurarım bilmiyorum. Windows'u silmeden bilgisayardaki her şeye format atabilir miyim?
Nasıl atarım atabilirsem?

Ayarlardan sıfırlaya girip, her şeyi kaldır ve bulut üzerinden indirme derseniz silinmez.

Eğer virüs durumundan dolayı format atıyorsan sıfırlama işlemi de yapabilirsin. Yalnız formattan çok daha uzun sürer, dosya sayına göre 10+ saat olabilir belki.

1643100317622.png
"PC'yi elden çıkartıyorum, diskleri tamamen sil" demediği sürece bu işlem yarım saatten fazla sürmez. Dosyaların çok olması bir anlam ifade etmiyor pek.

Son düzenleme:
Çözüm
Teşekkürler hepinize, bu forumu seviyorum.

Eki Görüntüle 1281456

Hocam bu şimdi bu Windows harici dosyaların hepsini siliyor mu?

Yok hocam 920 tane trojan çıkmıştı ama hepsini temizledi Kaspersky sağ olsun. Ben sadece bilgisayar hızlansın diye yapacağım.
Ayarlardan bu bilgisayarı sıfırla seçeneğini seçerek sıfırlayabilirsin.

Hocam hangisini seçmem gerek? 2 tane seçenek çıkıyor, dosyalarımı sakla/her şeyi kaldır var. Her şeyi kaldır dersem Windows gider mi?

Son düzenleme:
Hocam merhaba. PC'ye format atmak ıstıyorum. PC'yı aldığım zaman Windows kurdurduk. Windows'u tekrar kurarsam etkınlestırmek ıcın ürün kodunu gırmem ımkansız. Bu nedenle Windows'u sılmeden format atmam lazım. Bu mümkün mü?

Hocam merhaba. PC'ye format atmak ıstıyorum. PC'yı aldığım zaman Windows kurdurduk. Windows'u tekrar kurarsam etkınlestırmek ıcın ürün kodunu gırmem ımkansız. Bu nedenle Windows'u sılmeden format atmam lazım. Bu mümkün mü?
knk yazmışlarya üstte bilgisayarı sıfırla diyceksin sonra buluttan indir diyceksin

Yeni konular

Geri
Yukarı