Windows silmeden macOS kurmak

Riduigu

Hectopat
Daha fazla  
Guıd tablosunu sistem dosyasını silmeden ayarlayabilir miyim macOS Mojave 10.14.6.
  • İşlemci: Intel i5.
  • Ekran kartı: Intel HD Graphics 4000.
  • Harici ekran kartı: NVIDIA GeForce 635M.
Wi-Fi kart: Yeni uyumlu ile değiştirdim bilmiyorum :p

Guıd tablosunu sistem dosyasını silmeden ayarlayabilir miyim macOS Mojave 10.14.6.
  • İşlemci: Intel i5.
  • Ekran kartı: Intel HD Graphics 4000.
  • Harici ekran kartı: NVIDIA GeForce 635M.
Wi-Fi kart: Yeni uyumlu ile değiştirdim bilmiyorum :p
Evet, ama üçüncü parti uygulamalar kullanmalısın. Ben Aomei Partition Assistant kullanarak 500 GB diski 4 saatte çevirdim. Kayıp yaşamadım. Daha hızlı yazılımlar olabilir bilmiyorum.

1565465860358.png

Ben bu şekilde kullanıyorum. İlk bölüm EFI, ikinci bölüm HFS+ macOS, üçüncü bölüm Windows. Windows'un da, macOS'un da kurtarma gibi gereksiz bölümlerini attım, sadece EFI yetiyor.
Bunu yapabilmek için öncelikle diskimi Unallocated hale getirdim. Daha sonra EFI için FAT32 olarak 100 MB bir bölüm ayırdım. Sonra kalan Unallocated bölüme macOS yükleyip ortada kalan bir HFS+ bölümün boyutunu 30 GB olarak kısıp yine kalan Unallocated bölümü NTFS olarak biçimlendirip Windows yükledim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı