Windows Sistem Olay Bildirim Hizmeti hizmetine bağlanamadı

GhostKiller

Hectopat
Geçen gün bilgisayarı açarken Windows Yükleniyor ekranından sonra siyah bir ekran geldi. O ekranda sadece mouse'u oynatabiliyordum başka hiçbir şey yapamıyordum. Biraz bekledikten sonra Hoşgeldiniz ekranı geldi ve bilgisayar açıldı ama sağ altta başlıktaki hata çıktı. O siyah ekranın geçmesi çok uzun sürüyor ve bazen bilgisayar açılınca internete bağlanamıyorum. Ayrıca bilgisayar ilk açıldığında Ses Hizmeti de çalışmıyor. Nasıl düzeltebilirim ?

İşletim Sistemi: Windows 7 Home Basic 64 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar.

Öncelikle aktif anivirüsünüzü kapatıp sisteminizi ComboFix ile taratın linki ;

ComboFix Download

İşlem bittikten sonra ise zarar görmüş sistem dosyalarını onarmak için Başlat>Çalıştır(ve ya arama bölümü) cmd yazıyoruz ve enter diyoruz çıkan ekrana şu komutu vereceğiz.

Kod:
sfc /scannow

bu işlem bittiğinde zarar görmüş sistem dosyaları onarılacak/değiştirilecektir. ComboFix'ten sonra anti virüsünüzü tekrar açabilirsiniz. Umarım yardımı dokunur.

Selamlar.

Öncelikle aktif anivirüsünüzü kapatıp sisteminizi ComboFix ile taratın linki ;

ComboFix Download

İşlem bittikten sonra ise zarar görmüş sistem dosyalarını onarmak için Başlat>Çalıştır(ve ya arama bölümü) cmd yazıyoruz ve enter diyoruz çıkan ekrana şu komutu vereceğiz.

Kod:
sfc /scannow

bu işlem bittiğinde zarar görmüş sistem dosyaları onarılacak/değiştirilecektir. ComboFix'ten sonra anti virüsünüzü tekrar açabilirsiniz. Umarım yardımı dokunur.

Antivirüsleri kapatmayı bir türlü başaramadım. Sistemde Microsoft Security Essentials ve Avira Internet Security 2012 yüklü. Microsoft Security Essentials'ı Görev Yöneticisi'nin işlemler sekmesinden kapatıyorum ama hala Combofix açık olduğunu söylüyor. Ayrıca Avira'yı bir türlü kapatamadım Görev Yöneticisi'nden de kapatamıyorum.

Antivirüsleri kapatmayı bir türlü başaramadım. Sistemde Microsoft Security Essentials ve Avira Internet Security 2012 yüklü. Microsoft Security Essentials'ı Görev Yöneticisi'nin işlemler sekmesinden kapatıyorum ama hala Combofix açık olduğunu söylüyor. Ayrıca Avira'yı bir türlü kapatamadım Görev Yöneticisi'nden de kapatamıyorum.

MSE'yi panelini açarak ayarlar bölmesinden gerçek zamanlı korumayı kapatarak kapatabilirsiniz. Avira içinse sağ alttaki şemsiyeye sağ tıklayarak Avira Guard Enabled yazıyordur onu disable yapın. Ya da orada korumayla ilgili her şeyi kapatın. Anti virüsü tamamen kapatmanız gerekmiyor sadece devre dışı bırakın. Eğer yapamaz iseniz bilgisayarınızı güvenli modda açıp ComboFix'i öyle başlatınız Güvenli Mod için bilgisayarınız açılırken ''F8'' e basarak ''Güvenli Mod'' deyip entera basınız. Güvenli modda antivirüs çalışmaz. Sadece sistemin çalışması için gerekli temel bileşenler çalıştırılır. Sonucu buraya yazarsanız herkese faydası olmuş olur.

Combofix ile tarattıktan sonra CMD'yi açmaya çalıştım ama "Silmek üzere imlenmiş bir kayıt defteri anahtarına geçersiz işlem yapılmak istendi" diyor ve şuan hiçbir program açılmıyor, hepsine aynı hatayı veriyor.

Edit: Bilgisayarı yeniden başlatınca Silmek üzere imlenmiş bir kayıt defteri anahtarına geçersiz işlem yapılmak istedi hatası kalktı.

Combofix ile tarattıktan sonra CMD'yi açmaya çalıştım ama "Silmek üzere imlenmiş bir kayıt defteri anahtarına geçersiz işlem yapılmak istendi" diyor ve şuan hiçbir program açılmıyor, hepsine aynı hatayı veriyor.

Edit: Bilgisayarı yeniden başlatınca Silmek üzere imlenmiş bir kayıt defteri anahtarına geçersiz işlem yapılmak istedi hatası kalktı.

Kod:
sfc /scannow

Komutunu kullanınız. Eğer sistem dosyalarınız virüsten etkilenmiş olduğundan dolayı combofix bunları silmiş ve CMD'ye erişemiyorsa başlangıç onarma açabilirsiniz. Bu da işe yaramaz ise ComboFix zaten sistem kurtarma noktası yaratıyor. Güvenli Modda ComboFix'in yarattığı geri yükleme noktasına tekrar yüklerseniz değişiklikleri geri alırsınız. Ama bunu yapmayın. Scannow komutunu kullanın.

İşe yaramadı hala aynı şekilde açılıyor.

Başlat>cmd deyin sırasıyla şu komutları girin

Kod:
net[FONT=Verdana][COLOR=#000000]sh[/COLOR][/FONT]
Kod:
winsock reset
Kod:
quit

Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu adımların sorununuzu çözeceğini düşünüyorum. Eğer sorununuz devam ederse sizin için internette bu sorunu biraz araştırdım. Bir takım kullanıcılar bilgisayarlarının çalıştığı en son normal ayarlara sistem geri yükleme yaparak sorunlarını düzeltmişler. Eğer yukarıda ki adımlar sorununuzu çözmez ise en son iyi çalışan sistem geri yükleme noktasına bilgisayarınızı yükleyin. Daha sonra tüm sistem geri yükleme noktalarını silip tekrar açmanızı tavsiye ederim.

Bu adımlar da sorununuzu çözmez ise ComboFix'i Güvenli Mod'da çalıştırmayı deneyin.

Sonuçları buraya yazarsanız herkese rehber olmuş olur.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı