Windows SSD'yi görmüyor

• Konuyu başlatan Deli Baykuş
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 22B
D

Deli Baykuş

Ziyaretçi
Yeni corsair gt serisi bir ssd aldim fakat format atamıyorum. Ssd görünmüyor ne yapmalıyım? Yüklenecek yeri seçme yerinde ssd gözükmüyor. Ayrica ssd BIOS'ta da gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir SATA kablosu ve farklı bir SATA portunda dener misiniz ?
Tum sata portlarina denedim. Hd deki sata kablosuyla denicem .

- - - Güncellendi - - -

Malesef sonuc ayni ssd yi gormuyor hala ilk taktigimda gordu format atilmiyodu sonra mavi ekran geldi dahada gormedi sanirim bicimlendirmek gerekiyo.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios default yapıp 1. SSD olarak ayarla(Gözükürse), Legacy Bıos olanı seç kaydet ve tekrar dene olumsuz ise. Live linux ile ssd görüyor mu kontrol et.

Başta SSD görmüyordu onu çözelim derken sistemimden oldum.

Son durum bios pilini çıkarıp taktım. Bu sefer bilgisayar açılmıyor. Gitti bilgisayar. SSD Alalım dedik sistemimizden olduk önerisi olan varmı. Ne yapabilirim?
Anakart mı yandı?

Anakart yanmamıştır. BIOS pilini geri takın, PC açılacaktır. SSD'yi farklı bir porta takın. Anakartınızı daha en başta yazmanız gerekirken halen yazmamış olmanız çok vahim.

Anakartım Asus M5A97 EVO R 2.0.

Bu yeni sorun için yeni bir konu açtım orda belirttim. Böyle şeyler hep beni buluyor. SSD içn tüm portları denedim burak abi. Pil takılı başta açılıp saniyesinde kapanıyordu şimdi hiç açılmıyor.

Kardeşim hiç kendi pc in ile uğraşma başka bir pc ye SSD yi tak normal pc yi başlat win 7 olursa daha iyi olur bilgisayarım yönet e gir disk yönetimini aç ardından orada SSD gözüküyor ise sağ tık bcimlendir de biçimle şok tak pc ne koy cd yi formatta görecek ok eğer bicimlenmiyorsa disk ismine sağ tık yap soldan dışkı başlat de MBR olarak oda olmadı iade et by

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı