Windows sürüm önerisi

Linux Oyunda

Decipat
Sistemimde şu an Windows 10 kurulu fakat hafif kasıyor. Windows 7 eski olduğu için 8.1 kurmayı düşünüyorum bir de sizin fikrinizi almak istedim. Sistem 4 GB RAM Dual DDR3,2.40 GHz 4 çekirdekli işlemci, 1 GB ekran kartı.

Neye göre kime göre sorunlu Windows 8.1 Pro? Her sistemde farklı sonuçlar oluşturur. Bu sorunlu olduğu anlamına gelmez. 4GB RAM ile Windows 10 kurulmaz.
Recep Baltaş'ın önerisi Windows 10'dur, açtığım konuya bakabilirsin buna benzer konu açtım, ve DDR2 4GB 667MHz RAM ile Windows 8.1'den aldığımdan daha iyi performans elde ettim.

Ben Windows 8.1 8 GB RAM'la kullanıyorum hiçbir kasıntı yok. Windows 8'i tercih edebilirsin RAM'ına göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
8.1 iyidir fakat 10 LTSB ya da Server 2019 önerebilirim. İkisi de hafifletilmiş versiyonudur Windows 10'un. O makine için en iyileridir.

Son düzenleme:
Neye göre kime göre sorunlu Windows 8.1 Pro? Her sistemde farklı sonuçlar oluşturur. Bu sorunlu olduğu anlamına gelmez. 4GB RAM ile Windows 10 kurulmaz.
Yanlış bilgilendirme yapmayın. 2GB RAM ile Windows 10 çalıştıran laptoplar var. Denemediniz görmediniz bari yanlış yönlendirmeyin. Güncel Windows 10 kurup arkadaki hizmetlerini vesaire kapatarak Windowsu hafifletip kullanmayi deneyebilirsin.

Yanlış bilgilendirme yapmayın. 2GB RAM ile Windows 10 çalıştıran laptoplar var. Denemediniz görmediniz bari yanlış yönlendirmeyin. Güncel Windows 10 kurup arkadaki hizmetlerini vesaire kapatarak Windowsu hafifletip kullanmayi deneyebilirsin.
Ya bana göstersene 2 GB RAM ile Windows 10'u stabil olarak kullanan birisi? Lütfen rica ediyorum bana bir kişi gösterin. Dalga mı geçiyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya bana göstersene 2GB RAM ile Windows 10'u stabil olarak kullanan birisi? Lütfen rica ediyorum bana bir kişi gösterin. Dalgamı geçiyorsun?
Ben kendim kullanıyorum 2GB DDR2 sistemim var, Windows 7'de bellek dolması, donmalar ve tepki vermemesi sebebiyle Windows 10 Pro kurdum şuan diğer evimde sorunsuz çalışıyor. Bilip bilmeden yorum yapıpta yanlış bilgi yaymayın Windows 10 4GB RAM ile mis gibi çalışır.

Sistemimde şu an Windows 10 kurulu fakat hafif kasıyor. Windows 7 eski olduğu için 8.1 kurmayı düşünüyorum bir de sizin fikrinizi almak istedim. Sistem 4 GB RAM Dual DDR3,2.40 GHz 4 çekirdekli işlemci, 1 GB ekran kartı.

Windows 8.1 Single Language kurun, 12 GB DDR3 sistemde sorunsuz şekilde kullanıyorum. Windows 10'u pek sevmediğim için.

Ben kendim kullanıyorum 2 GB DDR2 sistemim var, Windows 7'de bellek dolması, donmalar ve tepki vermemesi sebebiyle Windows 10 Pro kurdum şu an diğer evimde sorunsuz çalışıyor. Bilip bilmeden yorum yapıpta yanlış bilgi yaymayın Windows 10 4 GB RAM ile mis gibi çalışır.

Bozkurt dostum, üzgünüm ama DDR2 sistemde 2 GB RAM ile Windows 10 çalıştırırsın fakat sabır küpü olman gerek, sende de peygamber sabrı olamayacağı için bu, imkansız gibi bir şey.

Windows 8.1 Single Language kurun, 12 GB DDR3 sistemde sorunsuz şekilde kullanıyorum. Windows 10'u pek sevmediğim için.

Bozkurt dostum, üzgünüm ama DDR2 sistemde 2 GB RAM ile Windows 10 çalıştırırsın fakat sabır küpü olman gerek, sende de peygamber sabrı olamayacağı için bu, imkansız gibi bir şey.

Denemediğiniz tecrübe etmediğiniz şeyler hakkında okadar çok fikriniz varki şaşkınlıkla izliyorum. Deneyin tecrübe edin gelip öyle tartışın burada. Bi açıpta Windows 10'un sistem gereksinimlerine bakmak bu kadarmı zor?
@Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı