Windows sürüm önerisi

Linux Oyunda

Decipat
Sistemimde şu an Windows 10 kurulu fakat hafif kasıyor. Windows 7 eski olduğu için 8.1 kurmayı düşünüyorum bir de sizin fikrinizi almak istedim. Sistem 4 GB RAM Dual DDR3,2.40 GHz 4 çekirdekli işlemci, 1 GB ekran kartı.

Eski bir sistem derken neyi kastediyorsun, benim sistemim core 2 duo t5550 işlemcili r61i thinkpad 2007 yılında üretilmiş bir laptop ben bu sisteme ssd ekledim ve windows 10 64 bit kullanabiliyorum, şimdi sistemin eski olup olmaması ile windows 32bit veya 64 bit olmasının ne alakası var. Tamam belki işlemci çok eskidir ve 64 bit desteği yoktur diyelim ama böyle bir bilgisayar bulmakta zor açıkçası. Eğer sisteminizde ssd varsa ve minimum 2gb veya üzeri ram varsa 64 bit işlemci kullanılır, eğer minimum 1 gb ram var ise windows 32 kullanılır çükü sitem 64 bite göre daha az ram kullanıyor. Zaten arkadaşta belirtmiş sistemim eski 4gb ramim var diye, eğer gidip 32 bit windows kurarsa bu ramin en fazla 3.2gb kullabilir çünkü 32 bit sistem bu kadar ram destekliyor. O yüzden 64 bit kullanması şart. Ama bu demek değildir ki 32 bit windows bir işe yaramaz şöyle böyle, onun da kendince bi kullanım alanı var.
Ben bir işe yaramaz demedim. Bu konuda yazılmış makalelere göz atarsan zaten benim söylediklerimi görüceksin. 1 2 makale okursanız bu konu hakkında en doğru bilgiyi alırsınız. Ben bir konu ve makale bırakayım'da bi göz atın.

Konu; 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Farklar Nelerdir? - Technopat Sosyal
Makale;Windows'un 32-bit Veya 64-bit Olmasının Önemi Nedir? - Technopat

Not; Makalenin sonuna dikkat edersen neden hala 32Bit var anlarsın. Sevgiler..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı