Windows System yüksek CPU kullanımı

Mehmet Aliiii

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar resmini attım. Google'da geziniyordum. Görev yöneticisini açtım ve bu durumla karşılaştım. İlk başta normal bir durum olarak algıladım ama 10 dakikadır böyle. Virüs falan bulaşmış olabilir mi? (en son böyle olduğunda virüs bulaşmıştı sanırım) eğer virüs varsa Windows Defender'dan tam tarama yaparsam görür mü Kaspersky indireyim mi? Daha önceden böyle bir sorunum yoktu nedense bugün oldu. Arkadaşlar Windows Defender tam tarama yaptım 2 adet tehdit bulundu diyor fakat tehditleri göstermiyor. Biri Cheat Engine olabilir.

Edit: Arkadaşlar sorun geçti ama böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. System en az 20 dakika bu değerlerde kullandı işlemciyi ve RAM'i. Ama yine de soruyorum virüs bulaşma ihtimali var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    43,9 KB · Görüntüleme: 128
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4,9 KB · Görüntüleme: 129
Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Kaspersky ile taratın içiniz rahat olsun. Genelde virüs bulaşınca arka planda ram kullanımı da artıyor bir yandan da ona bakın.

Sağ tıklayıp dosya konumunu aç seçeneği varsa tıklayın. Ve dosya konumu açılınca ekran görüntüsü alıp atın.
Bu arada Kaspersky ile en yüksek ayarlarda tam tarama yaparsanız iyi olur.

Kusura bakmayın cezalıydım yazamadım.

Bence Kaspersky ile taratın içiniz rahat olsun. Genelde virüs bulaşınca arka planda RAM kullanımı da artıyor bir yandan da ona bakın.

Hocam Google da RAM artışı sezdim ama tam bilemiyorum.

Sağ tıklayıp dosya konumunu aç seçeneği varsa tıklayın. Ve dosya konumu açılınca ekran görüntüsü alıp atın.
Bu arada Kaspersky ile en yüksek ayarlarda tam tarama yaparsanız iyi olur.

"System"in mi?
Arkadaşlar bu ayarlarda çalıştırdım birisi Cheat Engine diğerini bilmiyorum ne yapmalıyım çöz mü demeliyim.
@Babaci
@m3081
@Enter your title bakabilir misiniz hocam.

Dosya Ekleri

• asdasd.PNG
    asdasd.PNG
    39,3 KB · Görüntüleme: 99
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    33 KB · Görüntüleme: 112
Son düzenleme:
Kusura bakmayın cezalıydım yazamadım.

Hocam Google da RAM artışı sezdim ama tam bilemiyorum.

"System"in mi?
Arkadaşlar bu ayarlarda çalıştırdım birisi Cheat Engine diğerini bilmiyorum ne yapmalıyım çöz mü demeliyim.
@Babaci
@m3081
@Enter your title bakabilir misiniz hocam.

Cheat Engine üzerinden virüs bulaşabilir. KMS hakkında fikrim yok hocam.

KMS büyük ihtimalle KMSpico. Bunu temizlemenin yöntemleri var ancak en temizi format atmak. Ve lütfen bilgisayarınızı MBAM ve Kaspersky ile taratır mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı