Windows temiz kurulumla sürücüler dahil her şey silinir mi?

Undertaker86

Picopat
Yer
Diyarbakır
Anakart
Asus Rog Strix G18
Arkadaşlar hepinize merhaba. Ben laptopumu satın aldığımda Windows 11 Home ile birlikte geldi ve ben key ile Windows 11 Pro'ya yükselttim. Şimdi bazı oyunlarda direcx crashları sebebiyle temiz kurulum yapmak istiyorum. Rufus programı ile 16 GB flash belleğime ISO dosyasını yazdırdım ve hazır bir şekilde bekliyor. Yarın temiz kurulum yapacağım. Aklıma takılan konular:

Her şey tamamen sıfırlanacak değil mi? Çünkü sürücü kaynaklı problem yaşıyorum. Belki sistem dosyası kaynaklıdır. Emin değilim fakat her şeyin tamamen temizlenmesini istiyorum. USB ile kurulum yapmak her şeyi baştan başlatacak değil mi?

2. olarak ASUS laptop olduğu için Armoury Crate uygulaması ile birlikte geldi ve bu yazılım anakartı kontrol ediyor. BIOS ayarlarında Armoury Crate çekirdek hizmeti diye bir ayar mevcut. Şimdi aklıma takılan şey şu: Ben sıfır kurulum yaptığımda bilgisayarın içinde gelen bu yazılım da silinecek mi? Sonradan yüklemek istersem BIOS ayarlarını değiştirmem mi gerekecek?

Yardımcı olursanız sevinirim. Hayırlı akşamlar diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şey silinecek diski biçimlendirirsen. BIOS ayarlarında değiştirmen gereken bir şey yok laptoplarda belki FIFA için falan 1 2 ayar açılıyor onun harici bir şey yok.

Secure Boot ayarı. FIFA için değil, anti cheat sistemleri için.
Hocam anlatmak istediğimi düzgün ifade edemedim sanırsam. Sıfırlama için yapılması gereken bios ayarlarını sormuyorum. Armoury Create yazılımının çekirdek hizmeti bios ayarları arasında yer alıyor. Temiz kurulumdan sonra Armoury Create silinecek mi? Çünkü bilgisayarda kurulu hazır olarak gelmişti bu yazılım, ben sadece güncelledim. Sıfırlama sonrasında silinecekse bios un durumu ne olacak ve ben tekrar geri yüklemek istersem yükleyebilecek miyim?

Geri
Yukarı