Windows Toplu İş Dosyası'nı Açmak

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Windows Toplu İş Dosyası'nı neden tanımıyor bilgisayarım. Bu dosyayı açabilmek için hangi programı yüklemem gerekir ? Dosyanın uzantısı *.bat.

techq.png

teci.png

https://www.technopat.net/forum/internet-erisimi/4043-imageshackten-foruma-fotograf-ekleme.html

Windows toplu iş dosyası, içinde genelde bir komut veya komutlar dizisi bulunan, aslında basit bir metin dosyasıdır. Uzantısı "bat" olduğu için dosyaya tıkladığınızda içinde yer alan komutlar çalıştırılır.

Dosyanın içinde yer alan komutları görmek veya değiştirmek için dosyaya sağ tıklayıp "Düzenle" demeniz yeterlidir. Notepad açılacak ve komutlar gözükecektir. İstediğiniz değişikliği yaptıktan sonra dosyayı kapatırken sorulan soruya "Evet" diyerek yaptığınız değişiklikleri kaydedebilirsiniz.

Burada anlatmak istediğim şey şu :D Eskiden ( format attırmadan önce ) o dosyada metin2 resmi çıkıyordu ve tıklayınca siyah bir ekran çıkıp oyun açılıyordu.

Ne yaparsam , o dosyaya tıklayınca karşıma uygun programı seç diye bir şey çıkmaz ?

Bir program mı yüklemeliyim ? İstediğim şey dosyaya tıklayınca sorunsuzca oyun ekranının açılması.

Dediğiniz işlemi de yaptım. Dosyanın içerisinde start metin2client.bin yazısı çıkıyor. Benim amacım dosyayı açmak değil çalıştırmak :D

Eğer Metin 2'yi açmak istiyorsan Metin2.exe dosyasına tıklarsın. Dreamfancy Anti Torrent dosyasına tıklamazsın değil mi?

Bu neye benziyor biliyor musun? Not defterini açmak için Winamp'a tıklamaya benziyor.

Kod:
[COLOR=#333333]start metin2client.bin[/COLOR]

Dosyanın içindeki koda bakan herkes şunu kolayca anlar: bu dosya metin2client.bin dosyasını başlatmak istiyor. BIN dosyası, bir Exe (Executable, yürütülebilir) dosya değil. Bu yüzden sen Dreamfancy Anti Torrent dosyasına tıkladığın zaman bilgisayarın BIN dosyasını açmak istiyor. BIN uzantısı ile ilişkili bir program olmadığı için de karşına "Birlikte aç" penceresi çıkıyor.

Ne yapmak istediğini anlamanın zor olması bir kenara, anlatmakta da pek başarılı olduğunu söyleyemem.

Eğer Metin 2'yi açmak istiyorsan bak orada "metin2" ve "metin2client" adında iki "Uygulama" var. Onlardan biri oyunu çalıştırıyordur. Onlara tıklarsın ve oyun açılır.

Yok eğer metin2client.bin dosyasını düzenlemek istiyorsan, format atmadan önce o dosyayı düzenlemek için kullandığın programı yüklemen gerek.

Sorun şu: orada bir metin2client.bin dosyası yok ;) Üç tane metin2client dosyası var. Biri torre, diğeri DAT, öbürü ise EXE. BIN olanı belki de sen bozdun zira torre diye bir dosya biçimi yok ;)

Ben .bat uzantılı bir dosya oluşturdum (klasör şifreleme kodunu yazdım) şimdi silemiyorum ve silmeye kalkınca ''WİNDOWS ÜSTÜNDE BU PROGRAM AÇIK OLDUĞUNDAN EYLEM GERÇEKLEŞMİYOR''
ne yapabilirim lütfen yardım ederseniz sevinirim:matrix::mutlu:

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 219
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı