Rehber Windows Ürün Anahtarları

Teşekkürler hocam, rehberde belirttiğim gibi Retail tavsiyemdir ama OEM'de ihtiyaç dahilinde alınabilir. Yeter ki Volume'den uzak durun .
OEM tercih etmemin sebebi lisans anahtarının bir bilgisayar dışında kullanılamamasıydı. Rehberiniz sayesinde Retail lisansın da aynı işlevi olduğunu öğrendim. Yani aktif olarak bilgisayarımda kullanırken başka bir bilgisayarda kullanımı mümkün değil. Ayrıca yeni bir bilgisayar aldığımda aynı lisans anahtarını kullanabileceğim.

Bilgilendirebildiğime çok sevindim. Durum tam da belirttiğiniz gibi bu yüzden Retail bir adım daha önde.

Hocam @The Towande 1-2 ay önce Windows 10 Enterprise Volume lisans aldım. Tekrardan Windows 10 Pro Retatil Key alırsam sürüm düşürür gibi Pro'ya dönebilir miyim yoksa format mı atmam gerekecek.

Hiç uğraşmayıp aynı şekilde devam etmemi mi önerirsiniz?

Microsoft forumda sorunuza şu tarz bir cevap verilmiş :

Ancak ben işi garantiye almak ve temiz kurulum istiyorum böylelikle Pro'ya geçiş yapacağım derseniz temiz format sonrası Win 10 Pro key alıp aktifleştirme yapabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…