Rehber Windows Ürün Anahtarları

Elinize sağlık, harika.

Güzel rehber.
Ayakta alkışladım.

Yalnız, belirtmekte yarar var, sizin ucuza aldığınız anahtarlar 7, 8.1, 8 sürümlerinin Enterprise versiyonu.
Microsoft bu anahtarlara ücretsiz yükseltme hakkı sunmakta.

Rehber çok güzel olmuş, elinize sağlık. Sormak istediğim bir soru var: Bir yakınımdan ''Bu keyler anakarta gömülüyor bu yüzden hangi Windows 10 lisansı (Pro, Edu, Home) anakartına uygunsa bul onu al'' demişti. Böyle birşey var mı? Varsa Gigabyte B450M H için hangisi uygun?

Hocam bir arkadaşım Windows 8.1 ve Windows 10 keyi alacak oldu. Anahtar türlerini anlatırken anlamadı, sizin rehberinizi attım. Aydınlanma geçirdi resmen Yeniden bu rehber için teşekkürler.

Anakarta gömülen key tipi OEM'dir. Windows 7-8.1-10 gibi tüm işletim sistemlerinde (Pro-Home gibi sürümlerde dahil) bu tip keyler opsiyonel olarak mevcuttur ve bir kere etkinleştirildiğinde o anakartta sonsuza kadar kalır.
Bu noktada anakartın markası ve modeli bu durumdan tamamen bağımsızdır. (Yani uygunluk diye bir kavram yoktur)

Ancak en kritik nokta ise OEM key kullanılan bilgisayarda anakart değişikliği yapılmadan lisansınızı değiştirememenizdir.
İşte bu noktada, bana sorarsanız bu tip sınırlayıcı durumlar günümüzde olmamalı. Bu nedenle OEM yerine Retail öneriyorum. + ve - lerini rehberde zaten anlattım.
Hocam bir arkadaşım Windows 8.1 ve Windows 10 keyi alacak oldu. Anahtar türlerini anlatırken anlamadı, sizin rehberinizi attım. Aydınlanma geçirdi resmen Yeniden bu rehber için teşekkürler.
Faydam dokunduysa ne mutlu bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…