Windows üzerinde 2 ekran kartı ile mining

SLOKAR

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, Windows üzerinden anakarta riser ile 1 ekran kartı daha bağlayıp (toplamda 2)minning yapılabilir mi? Yapılabiliyorsa nasıl yapılır?

Yapılabilir. Eğer anakartınızda uygun yer varsa risere ihtiyaç yoktur. Mining programı indirip kazı çalışmalarına başlayabilirsiniz. Ben kazma kürek ile madencilik yapılmasını tavsiye ediyorum.

peki hocam 5600xt ryzen 3500x 2x8gb Ram 250gb SSD mevcut ek olarak amd 6800 gelecek kaç watt psu gereklidir 550 watt var yeterlı olcagını zannetmiyorum
Rx5600xt ye google amca 150 watt diyor
3500x 65 w
6800 250 watmış.
200 watt da iç dış donanımlara ayırsak 550 w ucu ucuna kurtarır.

Son düzenleme:
Merhabalar, Windows üzerinden anakarta riser ile 1 ekran kartı daha bağlayıp (toplamda 2)minning yapılabilir mi? Yapılabiliyorsa nasıl yapılır?
Aynı şekilde bende yapmayı düşünüyorum ancak yeterli bilgiye ulaşamıyorum.Örneğin
-ikinci ekran kartını taktığımızda direk sistemde görebilecekmiyiz?
-Takılan ikinci ekran kartınında driverini yüklememiz mi gerekicek?
-Mining için aynı anda iki kartı da OC yapabilecekmiyiz?(Şuan MSI afterburner kullanıyorum)

bu gibi sorular hala muallakta cevaplarını bilen varsa yanıtlasın lütfen

Aynı şekilde bende yapmayı düşünüyorum ancak yeterli bilgiye ulaşamıyorum.Örneğin
-ikinci ekran kartını taktığımızda direk sistemde görebilecekmiyiz?
-Takılan ikinci ekran kartınında driverini yüklememiz mi gerekicek?
-Mining için aynı anda iki kartı da OC yapabilecekmiyiz?(Şuan MSI afterburner kullanıyorum)

bu gibi sorular hala muallakta cevaplarını bilen varsa yanıtlasın lütfen
Evet direkt gözüküyor tanıyor. Nvidia kartlarda sürücü güncellemelerini experienceden yapabilirsiniz her kart için ayrı güncelleme yapmıyorsunuz hepsi bir arada. 2. Kart sonradan takıldığında ilk başta experience bir şey yapıyor mu hatırlamıyorum en kötü diğer kartın sürücüsünü elle kurabilirsiniz.
Amd kartlarda da herhalde benzer şekilde olur.
O.C. işlemi de herhalde ayrı ayrı olur hiç denemedim fakat afterburner gibi programlarda kart seçimi yapabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Evet direkt gözüküyor tanıyor. Nvidia kartlarda sürücü güncellemelerini experienceden yapabilirsiniz her kart için ayrı güncelleme yapmıyorsunuz hepsi bir arada. 2. Kart sonradan takıldığında ilk başta experience bir şey yapıyor mu hatırlamıyorum en kötü diğer kartın sürücüsünü elle kurabilirsiniz.
Amd kartlarda da herhalde benzer şekilde olur.
O.C. işlemi de herhalde ayrı ayrı olur hiç denemedim fakat afterburner gibi programlarda kart seçimi yapabiliyorsunuz
Hocam, mesela 2 ekran kartını da taktık Windows üzerinden Minnig bat.'ını çalıştırdık 2'si aynı anda Minnig yapacak mı orada iki ekran kartının toplam Mh/s mı göreceğiz? Ayrı bir ayar yapmak gerecek mi? O kısmı anlatır mısınız anlamadım açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı