Windows üzerinden BIOS Update nasıl yapılır?

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
ST9250827AS
Ekran kartı
ati radeon hd 3450 (512 mb)
Anakart
P5GC-mx1333
İşlemci
e5300
Merhabalar arkadaşlar. Yeni bir işlemci aldım. Taktım çalışmadı. İşlemciyi aldığım firma ile görüştüm BIOS Update yapmamı söylediler ama BIOS Update daha önce hiç yapmadım. Windows üzerinden yapılıyormuş galiba ama ASUS setup dosyasını indiremiyorum. Başka bir çözümü var mı bunun? Yardımlarınızı bekliyorum.

Videodaki BIOS ile benim BIOS'um çok farklı.

Bu da açılmıyor.

Şimdi güzelce anlatıyorum.
Bu linkten download Now'a bas ve indir.
Sana attığım linkteki ZIP'ten BIOS dosyasını masaüstüne çıkar. Bunu indir. Kur ve aç. Update BIOS from file kısmını seç. Next de ve gelen pencerede ZIP'ten çıkarmış olduğun dosyayı seç. Hiçbir şeye dokunmadan gelen ekranda Flash butonuna bas ve hayırlı olsun yeni işlemciniz. Reboot penceresi gelince de yeniden başlatmayı unutmayın.

Şimdi güzelce anlatıyorum.
Bu linkten download Now'a bas ve indir.
Sana attığım linkteki ZIP'ten BIOS dosyasını masaüstüne çıkar. Bunu indir. Kur ve aç. Update BIOS from file kısmını seç. Next de ve gelen pencerede ZIP'ten çıkarmış olduğun dosyayı seç. Hiçbir şeye dokunmadan gelen ekranda flash butonuna bas ve hayırlı olsun yeni işlemciniz. Reboot penceresi gelince de yeniden başlatmayı unutmayın.

Bu işlem Windows üzerinden öyle değil mi?

21.png

Böyle hata veriyor ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Özelden varsa AnyDesk bilgilerinizi atar mısınız?

Evet, sonunda çözdüm.
Bunu indirin ve açın. Bunun açılması gerekiyor. Ve yukarıda anlattığım adımları gerçekleştirin.

Bir yönetici bu programı çalıştırmanızı engelledi diyor maalesef. :(

Bir yönetici bu programı çalıştırmanızı engelledi diyor maalesef. :(
Başlat kısmının arama yerine CMD yazıp sağ tık yönetici olarak çalıştırın.
net user administrator /active: yes
Bunu kopyalayıp, CMD'ye yapıştırıp enterlayın. Sistemi yeniden başlatın, administrator hesabı ile oturum açıp tekrar deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı