Windows Update bilgisayarı yavaşlatır mı?

Daha fazla  
Merhaba. Windows 10 kurmuştum bilgisayarıma ve Update yaptıktan sonra zaten kurduğum gibi yaptım fakat çok fazla kasma vardı. Bende bir daha format attım fakat Windows Update güncellemelerini yapmadım ve şu anda otomatik kendi indiriyor arkada durduramıyorum da maalesef. Bu güncellemeler bilgisayarımı yavaşlatır mı yoksa kurayım, daha mı iyi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemeye göre değişir. Genellikle yavaşlatmaz ama büyük bir güncellemeyse fark etmeyeceğiniz kadar fark yaratabilir.

Ben hiç yapmam hiç de bir eksikligini gormedim. Telefonlardaki ve PC'lerdeki guncellemelerin genelinde gizli olarak bilerek yavaslatma plani uygularlar. Sen bunu direkt fark etmezsin ama zamanla guncelleme yapa yapa etkisini hissettirmeye baslar. Telefonumu da 2 yıldır guncellemiyorum. Ayni modeli guncelleyen arkadastan daha akici bir menüye sahibim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel kalmanız daha iyi. Ekran kartı sürücüsünü genelde eski sürüm kuruyor, onu kendiniz manuel olarak indirip kurun. Ayrıca Aygıt Yöneticisi'nden kontrol edin, eksik sürücü varsa kurun.

Hocam driver işinden bahsediyorsunuz galiba ama hiç anlamıyorum bu işlerden Aygıt Yöneticisi'nden nasıl kontrol edebilirim? Program ile yapayım diye sorduğumda manuel olarak yap programlar yanlış kurabiliyor demişlerdi.

Ben hiç yapmam hiç de bir eksikligini gormedim. Telefonlardaki ve PC'lerdeki guncellemelerin genelinde gizli olarak bilerek yavaslatma plani uygularlar. Sen bunu direkt fark etmezsin ama zamanla guncelleme yapa yapa etkisini hissettirmeye baslar. Telefonumu da 2 yıldır guncellemiyorum. Ayni modeli guncelleyen arkadastan daha akici bir menüye sahibim.

Eski telefonumda bizzat şahit oldum fakat Windows'un güncellemelerini durduramıyorum galiba format attıktan 3 gün sonra indirmeye başladı güncellemeyi.

Hocam driver işinden bahsediyorsunuz galiba ama hiç anlamıyorum bu işlerden Aygıt yöneticisinden nasıl kontrol edebilirim?
Başlata sağ tıklayın, aygıt yöneticisine basın. Orada herhangi bir ünlem görmüyorsanız sürücüleriniz yüklenmiştir. Detaylı inceleme için istediğiniz sürücüye tıklayıp sürücü tarihini de öğrenebilirsiniz.

Dediğim gibi öncelikli olarak Windows Update açın, gerekli güncellemeleri yapsın. Ardından ekran kartı sürücünüzü manuel olarak indirip en güncel sürücüyü kurun.

Hocam driver işinden bahsediyorsunuz galiba ama hiç anlamıyorum bu işlerden Aygıt Yöneticisi'nden nasıl kontrol edebilirim? Program ile yapayım diye sorduğumda manuel olarak yap programlar yanlış kurabiliyor demişlerdi.

Eski telefonumda bizzat şahit oldum fakat Windows'un güncellemelerini durduramıyorum galiba format attıktan 3 gün sonra indirmeye başladı güncellemeyi.

Kanka onu düzenli araliklarla Windows Update kismina gir guncellemeleri 7 gunlugune duraklat mi ne var ona 4 5 kere tikla 5 hafta ileriye atiyor bunu suresi dolmadan once uzat hep ben de nasıl tamamen kapanacagini bilmiyorum.

Windows Update güncelleme işlemi de arka planda çalışırken sistemi yorabilir. Otomatik güncelleme olmaması adına "Güncelleştirmeleri Duraklat" seçeneğiyle birkaç gün (Pro edisyonunda 35 güne kadar mümkün) Windows Update'i duraklatabilirsiniz. İstediğiniz zaman kendiniz güncelleme yapmış olursunuz böylelikle.

Geri
Yukarı