Çözüldü Windows Update Donma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
A

Au5

Ziyaretçi
12ZGZj.png

Görüntüde gördüğünüz gibi güncellemeleri denetle diyorum sonra güncelleştirmeleri seçiyorum ve bu ekran gelip donup kalıyor sekme. Ne kapatabiliyorum nede indirmeyi durdurabiliyorum. Yani sekme donuyor yükleme ilerlemiyor. (Yeşil imleç ilerleme yapmıyor) ve ne sekmeyi aşağı çekebiliyorum nede kapatabiliyorum donuyor.

Yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonrada şu altta ki ekran geliyor ve hiçbir ilerleme kaydedilmiyor yani birşey indirmiyor saatlerce beklememe rağmen:

XD3Xm6.png

Yardımlarınızı bekliyorum.

@Recep Baltaş @MF

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde notebook cihazlarda oluyor bu sorun. Güncellemeleri teker teker kurmayı dene ve Uptade bileşenlerini sıfırla:

Windows Update bileşenlerini nasıl sıfırlarım?

Ardından:

Windows Update Fix | Technopat Sosyal
Cevabınız için teşekkür ederim, evet bir laptopum var. İsmini söylemeye utanıyorum. Casper.

Teker teker deneyeceğim teşekkürler. Sonucu yazacağım.

Dediklerinizi yaptım teker teker indireyim dedim 30 mblik bir güncellemeyi seçtim olmadı başkasını seçtim oda olmadı hep 1 güncelleme karşıdan yükleniyor 0 % 0 yazıyor bir ilerleme olmuyor. Ne yapmam gerek?

@MF @Recep Baltaş

Yönetici olarak Komut İstemi açıp komutu gir:
Kod:
sfc /scannow
Yine olmazsa tavsiyem kendi haline bırakman. Otomatik bakımda sistem güncellemeleri alır eninde sonunda.
O komutu 3 - 4 gün önce yaptım ondan önceleride yaptım bir faydası olmadı.. Acaba format mı atsam Mikail bey? Düzelir herhalde?

Şu an resme baktığımda güncelleme alırken internet bağlantının gittiğini görüyorum. İki resimde de bağlantı yok...
Yok o sorun geçen faturayı ödememiştim, kabloyla bir sıkıntı olmuştu o yüzden o simge kaldı. İnternet var her şeyi yapabiliyorum sıkıntım yok yani. Windows Update'ye ne olduysa oldu arkadaş ya çıldırmak üzereyim. Fark ediyorsanız alt çubukta Chrome var ve kağıt gibi ikon gözüküyor masaüstünde de 2 3 programlarda böyle kağıt ikonu görüyorum sonradan düzeliyor kendi kendine, bende çözemedim arkadaş ya. Son çare format herhalde. Bilgisayar ayarlarından her şeyi fabrika ayarlarına döndür dediğimde formatlanıyor değil mi hocam? Ona göre işlem yapayım. Malwarebytes ile kaç kere taratıyorum bir şeyde çıkmıyor ben çözemedim.

2 Dakika sonra şöyle bir hata verdi hocam:

image.png

Bu sefer bekletmedi o fix programını denedim 2 dakika bekletti yükleniyor dedi sonra bu hatayı verdi.

@MF @THE_MILLER @SypeR

Update dosyasını Microsoft üstünden indir ve öyle dene. Zira internet bağlantın update dosyasının hatalı inmesine sebep oluyor.

MiniToolBox ile İnternet Ayarları Onarımı | Technopat Sosyal Bu araçla internet bağlantı onarımını gerçekleştir. Aktif güvenlik yazılımlarını (antivirus, firewall) geçici olarak kapat ve tekrardan Windows Update işlemini gerçekleştirmeye çalış.

Yine bu şekil hata alırsan. Updateleri tane tane yükle. Yani tek bir güncellemeyi işaretleyip o şekilde güncelleştirip sistemi yeniden başlatın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı