Windows Update indirme hatası - 0x80070643

Aslında recovery işlemi hiç zor bir işlem değil, üstteki abinin videosunu bir kez izlesen anlarsın diye düşünüyorum.. 10 dakikamı bile almadı.

Ve komutlar farklılık göstermiyor, aynı şeyler. Bir bakın derim eğer uğraşmak isterseniz. Benim de güncelleme olmuyordu, kafama takıldığı için kurcaladım ve artık oldu.
Videosunu 2 defa izledim. Microsoft’un https://support.microsoft.com/tr-tr...ergeleri-400faa27-9343-461c-ada9-24c8229763bf yayınlamış olduğu komutları gördüğünde farklı komutlar olduğunu göreceksin. Herkes UEFI windows kullanmayabilir.

Lakin her Microsoft’un yayınladığı hatalı güncelleştirmeleri yüklemek doğru değil diye düşünüyorum. Ben üstteki mesajlarımda belirttim. Bitlocker kullananları ilgilendiren güncelleme sadece. Bir sonraki güvenlik güncellemesinde güncellemeyi düzelterek Microsoft güncellemeyi sağlayacağını belirtmiş. Biraz zamana bırakmakta fayda var.
Ekran görüntüsünün kaynağı: https://support.microsoft.com/tr-tr...cak-2024-62c04204-aaa5-4fee-a02a-2fdea17075a8
IMG_8817.png

Windows bununla alakalı bir düzeltme güncellemesi getircek mi peki ona göre çözüm yollarına başvurmayıp sabırlı bir şekilde bekleyeceğim.

Windows bununla alakalı bir düzeltme güncellemesi getircek mi peki ona göre çözüm yollarına başvurmayıp sabırlı bir şekilde bekleyeceğim.
Getirecek sitesinde belirtmiş. Benim videomu izleyerek güncellemeyi gizlerseniz sizinde çözülmüş olacak. Herkes zorunlu güncelleme olduğunu düşünüyor ama ev kullanıcıları için önemli güncelleme değil. Burada Microsoft gerekli açıklamayı yapmış.
1705161394235.png

Kaynak: KB5034441: Windows 10, sürüm 21H2 ve 22H2 için Windows Kurtarma Ortamı güncelleştirmesi: 9 Ocak 2024 - Microsoft Desteği

Merhaba
Aynı sorunu ben de yaşıyordum.
Üçüncü parti yazılım olan "Mini Tool Partition Wizard" ücretsiz olan versiyonu ile sorunu çözdüm.
Recovery partition boyutunu 1 GB yaptım. PC yi açtım kapatıım; daha önce hata veren güncelleme sorununun "Güncelsiniz" uyarısı ile sorunun çözüldüğünü gördüm.
Ayrıca; Windows Recovery klasöründe halen "gizli dosyaları göster" açık olmasına ve "Korunan işletim sistemi dosyaları gizle" ticki kalkmış olmasına rağmen, "winre.wim" dosyası yoktu. Güvenlik ile ilgili her uygulama kıymetlidir. Sistemin güncellenmiş olmasını önemsiyorum. Bu ara, "Windows Home Edition" kullandığım için ben de "Bitlocker" yok.
Sorunun çözülmesine yönelik paylaşımları yapanlara teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    64,8 KB · Görüntüleme: 73
  • Ekran Alıntısı 1.JPG
    Ekran Alıntısı 1.JPG
    78,6 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var.

Hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Bu hata Microsoft tarafından yok sayılabilir diye açıklanmış ve çözüm üzerinde çalıştıklarını bir sonraki güncelleme ile düzelteceklerini söylemişler. Ben güncellemeleri 1 aylığına duraklattım. Güncelleme tarihini geriye çekmezlerse en geç 10-13 şubatta gelen aylık güncelleme ile sorunu çözerler.

1.JPG

Son düzenleme:
Hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Bu hata Microsoft tarafından yok sayılabilir diye açıklanmış ve çözüm üzerinde çalıştıklarını bir sonraki güncelleme ile düzelteceklerini söylemişler. Ben güncellemeleri 1 aylığına duraklattım. Güncelleme tarihini geriye çekmezlerse en geç 10-13 şubatta gelen aylık güncelleme ile sorunu çözerler.

Eki Görüntüle 2087918
Güncellemeyi gizlemeye aldım ve bekliyorum.

Geri
Yukarı