Windows Update indirme hatası - 0x80070643

Size güzelce anlatayım tekrar. Şu an Microsoft'un sitesinden aracı kullanarak ISO oluşturursanız. Ve bu ISO ile format atarsanız. Oluşturduğunuz ISO, son çıkan güncel hali ile, 3803 sürümünü veriyor. Ve güncelleme sorunu bu ISO'yu kurduğunuzda çıkmıyor. // tekrar söylüyorum, sizin önceden kurduğunuz ve şu an hata aldığınız sürümün kurulum sürüm numarası 2965'dir. Yeni indirmek isterseniz ve aracı kulllanarak indirirseniz 3803 inecek... // dediklerimi çok sonra anlayacaksınız belki ama iş işten geçecek... // not = burada önemli olan husus aracı kullanarak indirilen ISO // diğer türlü indirdikleriniz hala 2965 sürümü veriyor... Saygılarımla...

Merhaba Dediğini anladım. Şimdi Windows 10'un sitesinden ISO indirme aracı indirip Windows 10 ISO'sunu indireceğim. Sonra da Rufus ile USB belleğe yazdırıp format atacağım. Format attıktan sonra da güncellemeleri denetlediğimde güncellemeler sorunsuz olarak kurulacak böyle bir hata almayacağım doğru mu?

Microsoft'un problemi dostum, kurtarma bölümüyle ilgili bir şey yaparım güvenlik açığını kapatma pahasına, sonra çalışan bilgisayarı bozarım. O kadar beklemişim zaten bu saatten sonra CMD komutlarıyla uğraşmam.
Microsoft işletim sistemindeki güvenlik açıklarını ve hata düzeltmelerini yaptı. BitLocker kullanmadığım için ve bir çok kullanıcı da BitLocker kullanmadığından dolayı linkini paylaştığım Microsoft WuShowHide Tool ile gizledim KB5034441 kodlu güncellemeyi. Demek ki halen daha çözüm üretememişler. Belki ileride düzeltirler artık bilemem. Formatla bilmem neyle uğraşmak istemiyorsanız güvenle yok sayın KB5034441 kodlu güncellemeyi.

Microsoft WuShowHide Tool Link: https://download.microsoft.com/download/f/2/2/f22d5fdb-59cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab

Şubat ayında gelen güncellemenin içeriği: February 13, 2024—KB5034763 (OS Builds 19044.4046 and 19045.4046) - Microsoft Desteği

Merhaba Dediğini anladım. Şimdi Windows 10'un sitesinden ISO indirme aracı indirip Windows 10 ISO'sunu indireceğim. Sonra da Rufus ile USB belleğe yazdırıp format atacağım. Format attıktan sonra da güncellemeleri denetlediğimde güncellemeler sorunsuz olarak kurulacak böyle bir hata almayacağım doğru mu?
Aynen öyle.

Size güzelce anlatayım tekrar. Şuan Microsoftun sitesinden aracı kullanarak iso oluşturursanız. Ve bu iso ile format atarsanız. Oluşturduğunuz iso, son çıkan güncel hali ile, 3803 sürümünü veriyor. Ve güncelleme sorunu bu isoyu kurduğunuzda çıkmıyor. // Tekrar söylüyorum, sizin önceden kurduğunuz ve şuan hata aldığınız sürümün kurulum sürüm numarası 2965 dir. Yeni indirmek isterseniz ve aracı kulllanarak indirirseniz 3803 inecek... // Dediklerimi çok sonra anlayacaksınız belki ama iş işten geçecek... // Not = Burada önemli olan husus aracı kullanarak indirilen ISO // Diğer türlü indirdikleriniz hala 2965 sürümü veriyor... Saygılarımla...
1707850457222.png

Endişelenmeli miyim peki?
Hayır. Kaspersky gibi antivirüs programları kullanıyorsanız asla ama asla endişelenmenize gerek yok. Zaten güvenlik güncellemeleri, hata düzeltmeleri aylık gelen toplu güncellemelerin içinde sunuluyor. Bu KB5034441 kodlu güncelleme ekstra güvenlik güncellemesi adında gönderildi sadece. BitLocker zafiyetini düzeltmek adına. BitLocker devrede olmadığı sürece o güncelleme kurulsa da kurulmasa da bilgisayar için büyük güvenlik açığı yaratmayacak hatta yaratmıyor bile şuan da gizlememe rağmen. BitLocker devrede olsaydı evet güncellemeyi kurmak gerekirdi. Default olarak Bitlocker kapalı konumda olduğu için Microsoft'ta pas geçin diyebiliyor. Hatta kendi bilgisayarımdan da göstereyim BitLocker'ın kapalı olduğunu. Sizde denetim masasından kontrol edebilirsiniz kapalı mı açık olduğunu.
1707853297389.png

Evet, Windows kurtarma bölümü oluyor (Windows Recovery).

Fakat bu dediğiniz şey hani disklerde 100MB ayrılan Kurtarma Bölümü ise neden yani? WinXP'den Win7/8 Win10'a kadar her daim olan Win. ilk kurulum anında disk ekranında herkesin önüne çıkan HDD/SSD'de Windows'un kendi kendine ayırdığı (karışamadığımız) özel disk bölümü WinRE sanıyorum.

Demek ki orada Microsof'un açıklaması da bir garipmiş öyle... Microsoft kendi bu Win. Update hatasına sebep diye Kurtarma Bölümü kısmını 100MB ise 250MB yapın demiyor muydu? düzeltme için bir sürü CMD/DOS komut satırları paylaşmışlar falan. Hem bildiğiniz gibi BitLocker sadece Win. Pro'da olan birşey peki neden Win10 Home kullanıcılarının başını ağrıtıyorlar ki.

Bu arada benim dün gece Twitter'da gördüm dediğim sabahtan beri arayıp bulamadığım "Win10 22H2 February 2024 Update" linkini sen bulmuşsun içim rahatladı valla :) Microsoft'un Twitter(X) hesabından okudum dediğim şu February 2024 Update haberini sonradan geri koydularsa bilemem tabii.

Ve arkadaşlar maalesef 10 Ocak'tan bu yana bizlere dert olan şu meşhur Win. Update hatasına sebep olayı hâlâ düzeltmemişler. Dün gece Twitter(X) sayfasında February 2024 Update paylaşımında Microsoft'un sitesine link vermişlerdi, orada BitLocker ile alakalı açıklama görmüştüm fakat başka bir şey için düzeltme yaptık diyorlardı.

Fakat bu dediğiniz şey hani disklerde 100MB ayrılan Kurtarma Bölümü ise neden yani? WinXP'den Win7/8 Win10'a kadar her daim olan Win. ilk kurulum anında disk ekranında herkesin önüne çıkan HDD/SSD'de Windows'un kendi kendine ayırdığı (karışamadığımız) özel disk bölümü WinRE sanıyorum.

Demek ki orada Microsof'un açıklaması da bir garipmiş öyle... Microsoft kendi bu Win. Update hatasına sebep diye Kurtarma Bölümü kısmını 100MB ise 250MB yapın demiyor muydu? düzeltme için bir sürü CMD/DOS komut satırları paylaşmışlar falan. Hem bildiğiniz gibi BitLocker sadece Win. Pro'da olan birşey peki neden Win10 Home kullanıcılarının başını ağrıtıyorlar ki.

Bu arada benim dün gece Twitter'da gördüm dediğim sabahtan beri arayıp bulamadığım "Win10 22H2 February 2024 Update" linkini sen bulmuşsun içim rahatladı valla :) Microsoft'un Twitter(X) hesabından okudum dediğim şu February 2024 Update haberini sonradan geri koydularsa bilemem tabii.

Ve arkadaşlar maalesef 10 Ocak'tan bu yana bizlere dert olan şu meşhur Win. Update hatasına sebep olayı hâlâ düzeltmemişler. Dün gece Twitter(X) sayfasında February 2024 Update paylaşımında Microsoft'un sitesine link vermişlerdi, orada BitLocker ile alakalı açıklama görmüştüm fakat başka bir şey için düzeltme yaptık diyorlardı.
Bilgisayarıma bir şey olursa sorumlusu Microsoft'tur herkese iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı