Windows Update indirme hatası - 0x80070643

Arkadaşlar sorun çözüldü mü? Yeni Windows 10 ISO dosyası indirip format atmayı düşünüyorum. Mart güncellemesinin çıkmasını beklemeli miyim?

Hocam bende "güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu, ancak daha sonra yeniden deneyeceğiz. " bunu görmeye devam ederseniz ve bilgi için Web'de arama yapmak ya da destek birimine başvurmak isterseniz bu yardımcı olabilir: (0x80070643) "

Ben böyle bir uyarı aldım.
Düzelen bir şeyler var mı?

Eki Görüntüle 2079881

Windows'un bugün gelen güncellemesi fakat güncelleme yapmıyor bu hatayı veriyor. İnternette araştırdım genel olarak bir problem gibi gözüküyor. Sizce Windows bunu fixler mi? Bu yeni gelen güncellemede bu sorunu yaşayan var mıdır?

Bende de aynı sorun var var mı yapabilen bunun yüzünden mi oldu bilmiyorum ama oyunlarda FPS düştü ve Valorant'a girmiyor bundan dolayı mı?

Düzelen bir şeyler var mı?

Bende de aynı sorun var var mı yapabilen bunun yüzünden mi oldu bilmiyorum ama oyunlarda FPS düştü ve Valorant'a girmiyor bundan dolayı mı?
Microsoft güncellemeyi fixlemez. WuShowHide tool'u ile gizleyin. Diğer alternatif ise Windows 10'u yeni güncel iso dosyasıyla formatlamak. O hata tamamen Recovery Partition kısmından dolayı oluşan bir hata. BitLocker'ı ev kullanıcıları kullanmadığı için gereksiz bir güncelleme olduğundan ötürü güvenle gizleyebilirsiniz. PC'de görünmeyecektir.
WuShowHide Tool: https://download.microsoft.com/down...9cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab

Bende o KB5034441 güncellemesi kuruldu şöyle kuruldu Windows Update üzerinden Windows 10 22H2 güncellemesi geldi kendi kendine ve aşağıdaki gibi Recovery Partition kısmı ikiye bölündü 529mb ve 580mb olmak üzere. İkisi toplamı 1.1GB olduğu için KB5034441 başarıyla kuruldu. İki Recovery Partition kısmını tek çatı altında birleştirmeyi başaramadım. Biri en başta ve diğeri en son uçta olduğu için. Minitool Partition Wizard'da işe yaramadı ya da ben yapamadım. Ama sorun teşkil etmiyor. Windows 11'e geçene kadar devam etsin böyle.
1710103942227.png

Son düzenleme:
Microsoft güncellemeyi fixlemez. Wushowhide Tool'u ile gizleyin. Diğer alternatif ise Windows 10'u yeni güncel ISO dosyasıyla formatlamak. O hata tamamen recovery Partition kısmından dolayı oluşan bir hata. BitLocker'ı ev kullanıcıları kullanmadığı için gereksiz bir güncelleme olduğundan ötürü güvenle gizleyebilirsiniz. PC'de görünmeyecektir.
Wushowhide tool: https://download.microsoft.com/down...9cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab

Bende o KB5034441 güncellemesi kuruldu şöyle kuruldu Windows Update üzerinden Windows 10 22H2 güncellemesi geldi kendi kendine ve aşağıdaki gibi recovery Partition kısmı ikiye bölündü 529MB ve 580 MB olmak üzere. İkisi toplamı 1.1GB olduğu için KB5034441 başarıyla kuruldu. İki recovery Partition kısmını tek çatı altında birleştirmeyi başaramadım. Biri en başta ve diğeri en son uçta olduğu için. Minitool Partition Wizard'da işe yaramadı ya da ben yapamadım. Ama sorun teşkil etmiyor. Windows 11'e geçene kadar devam etsin böyle.
Eki Görüntüle 2138028

Ben tekrar formatlarken garanti olması için kurtarma bölümünü 2 GB yapacağım.

Microsoft güncellemeyi fixlemez. WuShowHide tool'u ile gizleyin. Diğer alternatif ise Windows 10'u yeni güncel iso dosyasıyla formatlamak. O hata tamamen Recovery Partition kısmından dolayı oluşan bir hata. BitLocker'ı ev kullanıcıları kullanmadığı için gereksiz bir güncelleme olduğundan ötürü güvenle gizleyebilirsiniz. PC'de görünmeyecektir.
WuShowHide Tool: https://download.microsoft.com/down...9cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab

Bende o KB5034441 güncellemesi kuruldu şöyle kuruldu Windows Update üzerinden Windows 10 22H2 güncellemesi geldi kendi kendine ve aşağıdaki gibi Recovery Partition kısmı ikiye bölündü 529mb ve 580mb olmak üzere. İkisi toplamı 1.1GB olduğu için KB5034441 başarıyla kuruldu. İki Recovery Partition kısmını tek çatı altında birleştirmeyi başaramadım. Biri en başta ve diğeri en son uçta olduğu için. Minitool Partition Wizard'da işe yaramadı ya da ben yapamadım. Ama sorun teşkil etmiyor. Windows 11'e geçene kadar devam etsin böyle.
Eki Görüntüle 2138028

Hocam ben 0x80070643 hatasının çıktığı 10 Ocak 2024'den bu yana sabrettim direndim Microsoft kendisi bu hatayı başlattı kendisi bunun için bir güncelleme yayınlamak zorunda diye diye bugünlere geldim. Şubat salı update geçti Mart salı update 12.03.2024 geldi yine 0x80070643 için bir düzeltme yok YOK! Mart salı update ile öylesine 1 tane 2024-03 Win10 22H2 toplu güncellemesi diye birşey yükledi geçti.

Microsoft neden bu sorunu kendi içinde Win. Update hotfix vb bir şeyiyle çözmüyor da bizleri böyle uğraştırıyor çok garip, bu Win. Update hatası yüzünden format atmak yeniden Win. kurmak Dos/Cmd komut satırlarıyla uğraşmak Update gizleme vs vs yapmak İSTEMİYORUM! neden bizi bu yollara sevk ediyor bu Microsoft saçmalık abidesi Microsoft!

Ocak'tan Mart salı güncellemesine kadar sabrettim, şu andan itibaren ise "WuShowHide Tool" ile 0x80070643 hatasına sebep o başımızın belası cezası güncellemeyi gizleyeceğim. Nedense korkuyorum bundan, ya PC'de hiç olmayan bir hataya sebep olursa ya doğru düzgün çalışan Win. sistem saçmalamaya başlarsa diye çok fena çekiniyorum. Kusura bakmayın da yeniden format atmak Win. kurmak Cmd/dos satırlarıyla Sfc/ scannow (sistem dosyası hatalarını giderme) falan hiç mi hiç uğraşamam çok gereksiz zaman kaybı.

Son düzenleme:
Hocam ben 0x80070643 hatasının çıktığı 10 Ocak 2024'den bu yana sabrettim direndim Microsoft kendisi bu hatayı başlattı kendisi bunun için bir güncelleme yayınlamak zorunda diye diye bugünlere geldim. Şubat salı update geçti Mart salı update 12.03.2024 geldi yine 0x80070643 için bir düzeltme yok YOK! Mart salı update ile öylesine 1 tane 2024-03 Win10 22H2 toplu güncellemesi diye birşey yükledi geçti.

Microsoft neden bu sorunu kendi içinde Win. Update hotfix vb bir şeyiyle çözmüyor da bizleri böyle uğraştırıyor çok garip, bu Win. Update hatası yüzünden format atmak yeniden Win. kurmak Dos/Cmd komut satırlarıyla uğraşmak Update gizleme vs vs yapmak İSTEMİYORUM! neden bizi bu yollara sevk ediyor bu Microsoft saçmalık abidesi Microsoft!

Ocak'tan Mart salı güncellemesine kadar sabrettim, şu andan itibaren ise "WuShowHide Tool" ile 0x80070643 hatasına sebep o başımızın belası cezası güncellemeyi gizleyeceğim. Nedense korkuyorum bundan, ya PC'de hiç olmayan bir hataya sebep olursa ya doğru düzgün çalışan Win. sistem saçmalamaya başlarsa diye çok fena çekiniyorum. Kusura bakmayın da yeniden format atmak Win. kurmak Cmd/dos satırlarıyla Sfc/ scannow (sistem dosyası hatalarını giderme) falan hiç mi hiç uğraşamam çok gereksiz zaman kaybı.
Kardeşim 2 aydır aynı şeyi söylemekten dilimde tüy bitti lakin korkma. Güncelleşetirmeyi kursan da kurmasan da, gizlesen de gizlemesende bilgisayarında en ufak etki olmayacak. Güncelleştirmeyi “güvenle gizleyin” diyen ben değil Microsoft. Niye korkuyorsun bu kadar anlam veremiyorum. Güncelleştirmeyi gizlediğinde bilgisayarına bir şey olmayacak ve performans kaybı yaşamayacaksın. Sen her gün gizlemediğinden ötürü PC’de yüklemeye çalışıyor aynı güncellemeyi ona da ayrı yük oluyor.

Hocam ben 0x80070643 hatasının çıktığı 10 Ocak 2024'ten bu yana sabrettim direndim Microsoft kendisi bu hatayı başlattı kendisi bunun için bir güncelleme yayımlamak zorunda diye diye bugünlere geldim. Şubat salı Update geçti mart salı Update 12.03.2024 geldi yine 0x80070643 için bir düzeltme yok yok! Mart salı Update ile öylesine 1 tane 2024-03 Windows 10 22H2 toplu güncellemesi diye bir şey yükledi geçti.

Microsoft neden bu sorunu kendi içinde Win. Update hotfix vb bir şeyiyle çözmüyor da bizleri böyle uğraştırıyor çok garip, bu Win. Update hatası yüzünden format atmak yeniden Win. Kurmak Dos/Cmd komut satırlarıyla uğraşmak Update gizleme vs. Yapmak istemiyorum! Neden bizi bu yollara sevk ediyor bu Microsoft saçmalık abidesi Microsoft!

Ocak'tan mart salı güncellemesine kadar sabrettim, şu andan itibaren ise "wushowhide tool" ile 0x80070643 hatasına sebep o başımızın belası cezası güncellemeyi gizleyeceğim. Nedense korkuyorum bundan, ya PC'de hiç olmayan bir hataya sebep olursa ya doğru düzgün çalışan Win. Sistem saçmalamaya başlarsa diye çok fena çekiniyorum. Kusura bakmayın da yeniden format atmak Win. Kurmak Cmd/dos satırlarıyla sfc/ scannow (sistem dosyası hatalarını giderme) falan hiç mi hiç uğraşamam çok gereksiz zaman kaybı.

Kesinlikle haklı olduğunu düşünüyorum ama timuçinin de dediği gibi bu güncellemeyi kursanda kurmasanda gizlesende gizlemesende hiçbir şey olmayacak yeni gelen güncelleştirmeleri almaya sorunsuz bir şekilde devam edeceksin ama gizlemek ile uğraşmak istemiyorsan ki ben gizlemek istemedim uğraşmak istemedim o yüzden gizlemedim o şekilde bıraktım yeni gelen (KB5035845) topluluk güncelleştirmesini de aldım ve herhangi bir sorun yaşamıyorum o yüzden gizlemedende o şekilde bırakabilirsin ben bu şekilde düşünüyorum yanlışım varsa düzeltebilirsiniz arkadaşlar.

Kesinlikle haklı olduğunu düşünüyorum ama timuçinin de dediği gibi bu güncellemeyi kursanda kurmasanda gizlesende gizlemesende hiçbir şey olmayacak yeni gelen güncelleştirmeleri almaya sorunsuz bir şekilde devam edeceksin ama gizlemek ile uğraşmak istemiyorsan ki ben gizlemek istemedim uğraşmak istemedim o yüzden gizlemedim o şekilde bıraktım yeni gelen (KB5035845) topluluk güncelleştirmesini de aldım ve herhangi bir sorun yaşamıyorum o yüzden gizlemedende o şekilde bırakabilirsin ben bu şekilde düşünüyorum yanlışım varsa düzeltebilirsiniz arkadaşlar.
Ben sizin mesajınızda bir yanlış görmüyorum. Gizlemesinde şöyle avantaj olur PC o güncellemeyi görmeyecektir. Sanki o güncelleme hiç gelmemiş gibi. PC içinde bu konuda avantaj olur. Windows'un çalışmasında en ufak bir problem olmaz.

Ben sizin mesajınızda bir yanlış görmüyorum. Gizlemesinde şöyle avantaj olur PC o güncellemeyi görmeyecektir. Sanki o güncelleme hiç gelmemiş gibi. PC içinde bu konuda avantaj olur. Windows'un çalışmasında en ufak bir problem olmaz.

Bu gizleme ile alakalı buraya bir video atılmıştı bir link videonun sahibi kimdi hatırlamıyorum o linki bir daha atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı