Windows Update Kapatma

Windows 10 1903 sürümünde, güvenlik güncellemeleri dışında zaten kendisi yapmıyor.
Özellik güncellemelerin de isteğe bağlı tercih olarak sunuyor. Sen indir demedikten sonra, o güncellemeyi bilgisayarı kullanırken yüklemiyor. Güvenlik güncelleştirmesi olarak da Adobe flash player, net framework, windows defender vb. 5-10 MB güncellemelerini yükleniyor.

Ayrıca harici yazılımlara gerek yok. Windows 10 1903 sürümünde güncelleştirme duraklatma seçeneği var.

Screenshot_1.png

Hissedilebilir kullanımı yok ki? 7/24 çalışsada belli bile değil.
Hızım normalde 8 MBPS güncelleme geliyor hızım düşüyor 1 MBPS o kadar bile olmuyor.

OOSU10 ile otomatik güncellemeleri tamamen kapatabilirsiniz. Otomatik güncelleştirmelerin yanında istemediğiniz sistem özelliklerini de kapatabilirsiniz.

Hizmetlere gelip ilk önce durdur diyorum sonra devre dışı bırakıyorum, 2 gün sonra tekrar aktif oluyor. Sosyal'de bir arkadaşın dediğini yapmaya çalıştım görev zamanlayıcısından ama bu sefer de yetki vermedi. İyi Sosyal'ler.

Eki Görüntüle 442944
  1. Öncelikle Windows+R tuş kombinasyonuyla Çalıştır penceresini açalım.
  2. Services.msc yazalım Hizmetler penceresi açıldığını göreceksiniz.
  3. “Windows Update” servisini bulup çift tıklayalım.
  4. Başlangıç türüne “Devre Dışı” Yapalım.
  5. Hizmeti durdurun.
  6. Windows+R tuş kombinasyonuyla Çalıştır penceresini açalım.
  7. Services.msc yazalım Hizmetler penceresi açıldığını göreceksiniz
  8. “Windows Update” servisini bulup çift tıklayalım.
  9. Hizmet adı “wuauserv” not defterine not edelim.
  10. Bu hizmeti tamamen bilgisayarımızdan siliyoruz.
  11. CMD'yi Komut İstemi’ni açarak Kullanacağınız komut sc delete hizmet_adı şeklinde olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı