Makaleler
5
Yer
UAE
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: İ7 11.Nesil / Nvidia GeForce RTX 3060 Ventus 2X 12GB VRAM / 16 GB RAM / 512 GB SSD + 1 TB HDD /
Meslek
Öğrencilik
Size bir şey soracağım. Benim bilgisayarıma güncelleme geldi benim de canım istedi güncelleyim dedim. "İndir ve yükle" seçeneğine basınca, hazırlanılıyor dedi. Biraz bekledim yükleniyor dedi. Yine bekledim tekrardan hazırlanılıyor dedi. Ve böyle 1 saat devam etti. Bende dayanamayıp duraklattım. Sonra bir tane oyuna girdim ve oyun uyarı verdi. Bilgisayarınız güncel değil bu oyunda. Çökmelere ve hatalara neden olabilir dedi. Sizce fikriniz nedir ne yapmalıyım?

Size bir şey soracağım. Benim bilgisayarıma güncelleme geldi benim de canım istedi güncelleyim dedim. "İndir ve yükle" seçeneğine basınca, hazırlanılıyor dedi. Biraz bekledim yükleniyor dedi. Yine bekledim tekrardan hazırlanılıyor dedi. Ve böyle 1 saat devam etti. Bende dayanamayıp duraklattım. Sonra bir tane oyuna girdim ve oyun uyarı verdi. Bilgisayarınız güncel değil bu oyunda. Çökmelere ve hatalara neden olabilir dedi. Sizce fikriniz nedir ne yapmalıyım?

Komut İstemi'ni yönetici olarak aç ve şu komutu gir:
1609245326259.png

Sonra ise:
1609245347295.png

Eğer sorun çözülmedi ise Windows Update sorun gidericisini çalıştır.
Hala çözülmedi ise şu komutu gir:
1609245416756.png

Hala çözülmedi ise Windows'u yeniden yüklemeyi deneyebilirsin.

Eğer sorunun bu adımları uyguladıktan sonra çözülmedi ise şunları yap:
C:\Windows\SoftwareDistribution konumuna git ve herşeyi sil, yeniden başlat.
Tekrar güncellemeyi dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı