Windows Update ve diğer servisler çalışmıyor

ritminkolesi

Decapat
Makaleler
3
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
970 Evo
Ekran kartı
Rog 1050
Anakart
H610
İşlemci
i3-12100
Selamlar,

Arkadaşlar konuyu açmamın sebebi sorunu çözmenin dışında sorunun nasıl olduğunu anlamak.
Çünkü format atsam yine aynı şeyleri yükleyeceğim ve birden yine bozulacak, buna göre yazarsanız sevinirim.

10 Kasımda açtığım bir konu var oradaki sorunun tamamen aynısı, onarırken sistem açılmadığı için format atarak çözmüştüm. 1 hafta geçti üstünden yine aynısı oldu.
Sürekli format atmak gerçekten yoruyor artık. Bu kadar şeyi tekrar ayarlamak zulüm.

-Windows Update güncelleme yapmıyor (son güncelleme 16.11)
-Mağaza uygulama indirmiyor, içerikler görüntüleniyor yani mağazaya erişim var (son indirme 16.11)
-Xbox uygulaması mağaza ile aynı içerik görüntüleyebiliyor ama yükleme yapılmıyor. Gamepass oyunlarını da açamıyorum. (son yükleme 17.11)
-Sistem kapanırken güncelleme yapmaya çalışıyor fakat saatlerce de beklesem yapmıyor, elle kapatıp açıyorum güncelleme yapmadan sistem açılıyor.

Arkadaşlar risk taşıyan / sebep olabilecek bir şeyi yüklesem 2.konuyu açmadan format atar aynı uygulamayı bir daha yüklemem. Fakat bu sorun hep oluyor ama bu kadar sık değildi. Ayrıntılı şekilde anlatacağım. Önerilere açığım.

Kırılmış uygulama kullanmayı bırakın, yayıncısına güvenmediğim uygulamayı yüklemiyorum.

app1.png
app2.png

update.png
store.png
store error.png
store error2.png

Formattan sonra ilk kurulan odur
sky.png

stest.png

DISM Aracıyla Windows 10 Onarma Rehberi'nde sorun bulmuyor.

Dışarıdan yüklediğim risk içeren şeyler sadece oyun türkçe yamaları.

Bu sistemde şu ikisi var. (Daha önce bunlar yokken de aynı sorunu yaşadım)
Dishonored Definitive Edition
Mass Effect Andromeda
Yamaları Windows Sandbox içinde kurar içeriğine bakar yama dosyalarını elle yüklerim. Sandbox dışında ana sistemde asla .exe açmam.
Dishonored elle yükledim, Andromeda'ya baktım ve güvenmediğim için yüklemedim.
Son olarak Anonymous çeviri yüklü.

Bunlar dışında sistemde dışarıdan yüklenen uygulama / dosya yok.

Not : Laptopum tam tersi kırılmış uygulama dolu Winrar bile kırılmış tam bir virüs yuvası. 2-3 yıldır sorunsuz çalışıyor ve bunu beni deli ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows+r yapıp services.msc yaz ve Windows Update hizmetini bulup sağ tık yapıp özelliklere tıklayın başlangıç türünü otomatik yap ve hizmet durumunu ise başlat'a tıklayıp uygula-tamam deyip çıkınız.

Selam,

Arkadaşlar konuyu açmamın sebebi sorunu çözmenin dışında sorunun nasıl olduğunu anlamak.
Çünkü format atsam yine aynı şeyleri yükleyeceğim ve birden yine bozulacak, buna göre yazarsanız sevinirim.

10 Kasım'da açtığım bir konu var oradaki sorunun tamamen aynısı, onarırken sistem açılmadığı için format atarak çözmüştüm. 1 hafta geçti üstünden yine aynısı oldu.
Sürekli format atmak gerçekten yoruyor artık. Bu kadar şeyi tekrar ayarlamak zulüm.

-Windows Update güncelleme yapmıyor (son güncelleme 16.11)
-Mağaza uygulama indirmiyor, içerikler görüntüleniyor yani mağazaya erişim var (son indirme 16.11)
-Xbox uygulaması mağaza ile aynı içerik görüntüleyebiliyor ama yükleme yapılmıyor. Game Pass oyunlarını da açamıyorum. (son yükleme 17.11)
-Sistem kapanırken güncelleme yapmaya çalışıyor fakat saatlerce de beklesem yapmıyor, elle kapatıp açıyorum güncelleme yapmadan sistem açılıyor.

Arkadaşlar risk taşıyan / sebep olabilecek bir şeyi yüklesem 2.konuyu açmadan format atar aynı uygulamayı bir daha yüklemem. Fakat bu sorun hep oluyor ama bu kadar sık değildi. Ayrıntılı şekilde anlatacağım. Önerilere açığım.

Kırılmış uygulama kullanmayı bırakın, yayıncısına güvenmediğim uygulamayı yüklemiyorum.

Formattan sonra ilk kurulan odur.
Eki Görüntüle 1577001

DISM Aracıyla Windows 10 Onarma Rehberi'nde sorun bulmuyor.

Dışarıdan yüklediğim risk içeren şeyler sadece oyun Türkçe yamaları.

Bu sistemde şu ikisi var. (daha önce bunlar yokken de aynı sorunu yaşadım)
Dishonored Definitive Edition
Mass Effect Andromeda
Yamaları Windows sandbox içinde kurar içeriğine bakar yama dosyalarını elle yüklerim. Sandbox dışında ana sistemde asla .exe açmam.
Dishonored elle yükledim, Andromeda'ya baktım ve güvenmediğim için yüklemedim.
Son olarak Anonymous çeviri yüklü.

Bunlar dışında sistemde dışarıdan yüklenen uygulama / dosya yok.

Not: Laptopum tam tersi kırılmış uygulama dolu WinRAR bile kırılmış tam bir virüs yuvası. 2-3 yıldır sorunsuz çalışıyor ve bunu beni deli ediyor.

Hocam güncellemeyi Windows Update catalog sitesinden yüklemeyi deneyin.
Son gelen güncelleme sorunlu bana göre

Windows+r yapıp services.msc yaz ve Windows Update hizmetini bulup sağ tık yapıp özelliklere tıklayın başlangıç türünü otomatik yap ve hizmet durumunu ise başlat'a tıklayıp uygula-tamam deyip çıkınız.
Hizmetler aktif.
Hocam güncellemeyi Windows Update catalog sitesinden yüklemeyi deneyin.
Son gelen güncelleme sorunlu bana göre
Deniyorum

Zaten yüklü dedi, yükleyemediği güncellemeye.

Defalarca yapıldı. Olumsuz.

2 güncellemeyi elle yaptım. Sadece bu kaldı böyle.
Eki Görüntüle 1577329

Bu yöntemleri deneyin sonucu bildirin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu yöntemleri deneyin sonucu bildirin

Bunlarda yapıldı hocam.

Microsoft'tan küçük şakalar 🤬
RH.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı