Windows Update'i 2099'a kadar erteleme

denizbabaxx

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Tam bir Windows Update düşmanı olan ben bir türlü bu illeti kalıcı olarak kapatma yolu bulamayınca regedditten 5-6 adet veri oluşturup güncellemeyi 2099'a kadar ertelettim. Windows Update'e girdiğimde şu resim ile karşılaşıyorum:

1621207207459.png

Bu bir sorun yaratır mı? Kodları 2099'dan daha makbul bir tarihe çekmeli miyim?

Teşekkür ederim.

Muhtemelen bir sene de öteleseniz yine aynı hatayı verecektir.
Sistemin kurallarına ve düzenine, çalışma prensibine bu tip manipülasyonların, gereksiz ve kararlılık adına zararlı olduğu kanısındayım.

Arkadaşlar merhaba.
Tam bir Windows Update düşmanı olan ben bir türlü bu illeti kalıcı olarak kapatma yolu bulamayınca regedditten 5-6 adet veri oluşturup güncellemeyi 2099'a kadar ertelettim. Windows Update'e girdiğimde şu resim ile karşılaşıyorum:

Eki Görüntüle 1026893

Teşekkür ederim.

Windows 10 LTSB kullanın. Çok seveceksiniz. Tam 2 yıldır kullanmaktayım. Gereksiz hiçbir servis, hizmet ya da uygulama yok. Oyunlarda FPS dostu resmen. Tek eksikleri sanırım pano ve ekran alıntısı aracı. Onunda olmaması normal bence. 2016 da çıkan bir ISO dosyası sonuç olarak.

Aferin silin silin güncelleme almayın bozuk olan bileşenler güncellenmesin güvenlik açıkları kapatılmasın.
Dostum Windows Update'in her yeni sürümü bilgisayarda başka bir şeyin bozulmasına sebep oluyor. Yeni gelen güncellemede ses kalitesini bozmuşlar mesela. İstisnasız her güncellemede bilgisayarın performansı düşer.

Windows yirmi tane update indirmek amacıyla bilgisayarın disk kapasitesini, internet hızını, CPU kullanımını yer bitirir. Oyun oynarken performansı düşürür.

Benim güvenliğe ihtiyacım yok, bilgisayarımda önemli bir bilgi mevcut değil. Zaten windows defender'ı açmıyorum. Bozulursa-virüs yerse formatlarım/sistem geri yüklemesi yaparım. Donanım zarar görmedikçe yazılım bir şekilde hallolur.

Windows 10 LTSB kullanın. Çok seveceksiniz. Tam 2 yıldır kullanmaktayım. Gereksiz hiçbir servis, hizmet ya da uygulama yok. Oyunlarda FPS dostu resmen. Tek eksikleri sanırım pano ve ekran alıntısı aracı. Onunda olmaması normal bence. 2016 da çıkan bir ISO dosyası sonuç olarak.
Teşekkür ederim kontrol edeceğim.
CMD ile kolayca siliniyordu halbuki. "sc delete wuauserv" kodu ile oluyor hocam.
Artık çok geç sanırım... Bilgi için teşekkürler

Geri
Yukarı