Windows Vista ne kadar RAM kullanır?

1657568637248.png

3 sekme açık YouTube açık :)

Sigma kuralı 1 : Sürpriz falan yapmayın, efendi efendi Windows 7'de kalın.
Edge 1 sekme Technopat açık+Steam : 3 GB RAM kullanımı. Birazdan ETS2 açacağım, umarım bilgisayar iflas bayrağını çekmez.Eki Görüntüle 1451933
RAM kullanım miktarına göre Windows seçmek sizce de biraz cahilce değil mi?

SSD’li ve 4GB RAM’li bir bilgisayarda Windows 10 bariz bir şekilde Windows 7’ye göre daha kararlı çalışıyor.

RAM kullanım miktarı size performansla ilgili net bir sonuç vermez.

SSD'li ve 4 GB RAM'li bir bilgisayarda Windows 10 bariz bir şekilde Windows 7'ye göre daha kararlı çalışıyor.

Elinde test sonuçları yoksa burada boş yorum yapmana gerek yok. Her iki işletim sisteminde aldığım benchmark sonuçları bile farklı.

Çok istersen sonuçları atarım burayada.

Ama aynı şekilde bende senden senin yazdıklarını belgeleyen bir çalışma isterim.

4 farklı Windows sürümünü aynı bilgisayar üzerinde test ettim.

SSD’li ve 4GB RAM’li bir bilgisayarda Windows 10 bariz bir şekilde Windows 7’ye göre daha kararlı çalışıyor.

Değil. 4 GB RAM kullanan bilgisayarlarda sistem seçimi çok önemli, çünkü sınır bir miktar. Basit bir oyun, uygulama açtığınızda bile yaklaşık 2 GB RAM kullandığı için boştaki kullanım önem arz ediyor. W10 ve W11'de bazı uygulamalardan atılıyorum mesela, kullanım %95'i geçtiğinde.

Bu arada Windows 10, Windows 7 den daha kararlı çalışıyor demişsiniz. Bilimsel olarak, tekniksel olarak, uygulamalı olarak her yolu da denesem kasıtlı bir şekilde dahi Windows 10'u Windows 7'den daha kararlı çalıştıramam, gerçekten helal olsun :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı