Windows 12 tahminen ne kadar RAM kullanır?

Sizce Windows 12 RAM kullanımı nasıl olur? Yeni laptop aldım RAM'i 16 GB, bakıma götürdüğümde RAM'i 32 yaptıracağım. Lakin Windows 12'nin RAM kullanımından endişeliyim.

Bu işletim sistemleri genel bir kitleye hitap etmek zorunda. 8 GB RAM her türlü destekler şahsen. 16 GB zaten fazlasıyla yeter.

16 GB Günümüzde yetmiyor. Tahminimce zaten 12 geldikten sonra hiç yetmez.

16 GB RAM kullanıcıların %95'i için hala yeterli. Yüksek seviyede render almıyorsanız veya RAM gerektiren işlerler uğraşmıyorsanız hala yeterli özetle. Bütün oyunları zaten oynarsınız. Neye dayanarak yetmiyor dediniz? 16 GB RAM ile yapılamayan bir şey yok şu an.

16 GB RAM kullanıcıların %95'i için hala yeterli. Yüksek seviyede render almıyorsanız veya RAM gerektiren işlerler uğraşmıyorsanız hala yeterli özetle. Bütün oyunları zaten oynarsınız. Neye dayanarak yetmiyor dediniz? 16 GB RAM ile yapılamayan bir şey yok şu an.
1712959691711.png

Şu anda boşta 7,4GB Kullanıyor. Oyuna girdiğinde 3 - 4GB arası zaten. hatta oyundan oyuna daha yüksek kullandığı bile oluyor. oyunda toplam RAM kullanımı 13 - 14 arasını gördüm. ki yeni nesil oyunlarda da kullanımlar fazla oluyor. günümüzde 16 eskide kaldı, idare edilebilir mi edilir lakin fazla değil.

Eki Görüntüle 2166730
Şu anda boşta 7, 4 GB Kullanıyor. Oyuna girdiğinde 3 - 4 GB arası zaten. Hatta oyundan oyuna daha yüksek kullandığı bile oluyor. Oyunda toplam RAM kullanımı 13 - 14 arasını gördüm. Ki yeni nesil oyunlarda da kullanımlar fazla oluyor. Günümüzde 16 eskide kaldı, idare edilebilir mi edilir lakin fazla değil.

Evet imkan varsa en az 32 GB kullanılmalı tabii ki. Ama 16 GB çoğu şey için yeterli hala, yetmiyor demek doğru olmaz sadece. Bunu söylemek istiyorum.

Evet imkan varsa en az 32 GB kullanılmalı tabii ki. Ama 16 GB çoğu şey için yeterli hala, yetmiyor demek doğru olmaz sadece. Bunu söylemek istiyorum.
Zar zor yetiyor diyelim. 13 - 14 arası kullanım diyorum farkındaysanız. yeni nesil bir oyuna girsem her türlü darboğaz yaşanacak zaten.

Eki Görüntüle 2166730
Şu anda boşta 7,4GB Kullanıyor. Oyuna girdiğinde 3 - 4GB arası zaten. hatta oyundan oyuna daha yüksek kullandığı bile oluyor. oyunda toplam RAM kullanımı 13 - 14 arasını gördüm. ki yeni nesil oyunlarda da kullanımlar fazla oluyor. günümüzde 16 eskide kaldı, idare edilebilir mi edilir lakin fazla değil.
Hocam sizinki biraz fazla gibi benim Windows 11 boşta 5.7 - 6 GB arası kullanıyor. Oyunlara da 10 GB kalıyor ki bu da zaten gayet yeterli

Açıkça söylemek gerekirse bence Windows iyice sapıttı artık kullanılmaz hale geldi çünkü artık kendi işletim sistemlerinde reklam göstereceklerini söylemişler. Bence Windows devri kapandı.

Açıkçası söylemek gerekirse Windows gitgide sapıtmaya başladı Bu saatten sonra Windows kullanılmaz şimdi ise gündemde windows'un kendi işletim sistemlerinde reklam göstermesi var yani hem paranızı verip lisans alacaksınız hem de reklam göreceksiniz Windows devri Bu saatten sonra kapanmıştır benim için

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı