Rehber Windows Vista - Vienna Extended Kernel kurulumu

Extended kernel şey oluyor değil mi? En son çıkan ve neredeyse tüm uygulamaları açan oluyor değil mi?

Güvenilir.

Aynen Öyle Mesela Windows Vista da normalde Chrome'un eski srümleri desteklenir son sürümü yükle deyince eskisürüme atar Extended Kernel ile son sürüm oluyor
Merhaba arkadaşlar, bu benim ilk rehberim. Hatalarım olursa affola.

Bu rehberde Windows Vista da extended kernel kurmaya göstereceğim.
1- İlk önce linkte verilen kernel dosyasını indirin.
Link: Windows Vista & Vienna Extended Kernel.zip
2- Sonra dosyayı açın ve 2 numaralı klasöre girip bütün Update'leri indirin.
Eki Görüntüle 968324

3- Sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar 2 numaralı klasöre girip bu sefer de platform Update'lerini yüklüyoruz.
Eki Görüntüle 968330

4- Sistemi yeniden başlattıktan sonra 3 numaralı klasöre tıklayıp "boi9_engb" dosyasına tıklayıp Internet Explorer 9'u yüklüyoruz ve sistemi yeniden başlatıyoruz.
Eki Görüntüle 968336

5- Aynı klasöre girip IE9-Windows6.0 güncellemesini yükleyip sistemi tekrar başlatın.
6- Şimdi 5 numaralı klasöre girip ".dll" dosyalarını masaüstüne atalım, (vienna only) klasörünü ellemeyin.
7- Şimdi sistemimizi Vista'yı yazdırdığımız USB'den başlatacağız. Boot menü tuşu anakarta göre değişebilir.
8- Şimdi bilgisayarınızı onarın, "repair your computer"a basın.
9- İleri dedikten sonra komut istemcisini açalım.
10- Aşağıda vermiş olduğum kodları yazın.

Kod:
c:
cd users.
cd(kullanıcı adınız)
cd desktop.
copy *.dll c:\windows\system32 yazıp entera yazıp.
Altta çıkan şeye tümü yani t ye basın, entera basın

11- Sonra sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar aynı dosyaya girip 7 numaralı klasöre girip bu sefer Chrome 72 ya da Firefox 79 kurabilirsiniz ve artık bitti.

Umarım yararım dokunur, iyi forumlar.
Not: İsteğe göre 4 numaralı klasörden .NET kurabilirsiniz.
Bu bütün güncellemeleri kurmak aşırı uzun sürücek ama
işe yarar

Son düzenleme:
Aynen öyle mesela Windows Vista da normalde Chrome'un eski srümleri desteklenir son sürümü yükle deyince eskisürüme atar extended kernel ile son sürüm oluyor.

Bu bütün güncellemeleri kurmak aşırı uzun sürecek ama.
İşe yarar.

Hocam Kernel'i yüklemeden önce tüm Vista güncellemelerini mi yüklemek gerekiyor?

O zaman boot etmeye gerek yoktur sanırım. Peki masaüstünden oluyor mu?

Masaüstünden kurulum yapıyosunuz işte hocam.
Anladım, ama daha önce güncelleştirmeleri yüklemeyi denemiştim ve sanal makinede olmuştu ama nedense asıl PC'de olmadı. Neden?

Hocam nasıl bir hata verdi 80072EFE mi?
Hocam bence ilk rehberinde neden Vista kullanmamız gerektiğini anlatmalıydın. Kullanıcı sayısının XP'den bile az olduğunu düşünüyorum şahsen. Eline sağlık bu arada.

Öyle zaten hocam yanlış hatırlamıyorsam %0.72 kişi XP kullanırken %0.34'ünü de Vista'yı tercih ediyorlar.

Geri
Yukarı