Windows Vista yaşıyor

Windows Vista her zaman yaşıyordu zaten. Windows 10'un içinde hala Vista'nın ruhu var. Yani yaşıyor bir şekilde Windows 10'un içinde. :) dwm uygulamasını kapatırsanız ortaya Vista Basic teması çıkıyor mesela.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuyu ve seni rahatsız etmiş olacağım ama yazmadan duramayacağım, eski bilgisayarımda 1 GB RAM olduğundan dolayı dwm.exe'yi hep kapatıyordum boşuna görsellik katıp RAM harcıyordu :D. Bu arada Vista aşırı havalı bir işletim sistemi ismi bile bağırıyor ben aşırı havalıyım diye görselliği zaten muhteşem.

Hocam vienna mı yaptın adını :) vienna efsane bir şey kurdum ve hala eski laptop da kurulu

Peki Vista ana işletim sistemi olarak kullanılır mı? Görünümü diğer Windows'lardan daha iyi gözüküyor. Bana Vista daha iyi geliyor.
Konuyu ve seni rahatsız etmiş olacağım ama yazmadan duramayacağım, eski bilgisayarımda 1 GB RAM olduğundan dolayı dwm.exe'yi hep kapatıyordum boşuna görsellik katıp RAM harcıyordu :D. Bu arada Vista aşırı havalı bir işletim sistemi ismi bile bağırıyor ben aşırı havalıyım diye görselliği zaten muhteşem.
Evet Vista hakikaten çok güzel görünüyor.

Zaten kullanılır tamamen firmaların destek çekme ıvır zıvırları.

Son düzenleme:
Peki Vista ana işletim sistemi olarak kullanılır mı? Görünümü diğer Windows'lardan daha iyi gözüküyor. Bana Vista daha iyi geliyor.

Evet Vista hakikaten çok güzel görünüyor.

Zaten kullanılır tamamen firmaların destek çekme ıvır zıvırları.

Ana işletim sistemi olayı şimdilik zor maalesef. Çünkü extended kernel daha tam sürüm değil ve bazı programlar destek vermiyor hala... Ama çift olarak Windows 7 yanına kurarsan Vista birçok işte işe yarıyor. Mesela eski bilgisayarda ana işletim sistemim Vista ve yanında başka isletim sistemi yok günlük beni idare ediyor.
Kullanıyordum ama pek beğendiğim söylenemez. O başlat menüsü yok rahat kullanılışlı değil. Classic Shell falan var gerçi ama pek beğenmedim 8.1 iyi gibi ama. Benim en sevdiğim Windows Vista ve 7 ikisini de kullandım zamanında.

Nasıl bir şey güzel mi? Mod gibi bir şey sanırsam.

Bu arada kernel i kurmuştum ama açılırken mavi ekran verdi. Nerede yanlış yaptığımı bilmiyorum.

Vienna mod hocam aynen.
Mavi ekran konusunda bütün güncellemeleri doğru yaptığına emin misin?
Vista kullanan var mı ya? :D

Var kullanıyoruz.
Windows Vista ilk çıktığında evet berbat haldeydi ama SP2 ile daha stabil oldu XP'ye göre daha yenilikçi ve moderndi.

Aynen öyle hocam :) SP2 en stabil Vista sürümüdür ve şu an bayağı sorunsuz. Vista ilk zamanlar çıktığında soliteria açınca mavi ekran veren bir işletim sistemiydi.
Bu konu nasıl tekrar patladı anlamadım:)

Son düzenleme:
Mavi ekran konusunda bütün güncellemeleri doğru yaptığına emin misin?

Kurdum galiba. Ama güncelleştirmeler Vista'ya olmasına rağmen sisteminiz için geçerli değil diyordu. Direkt kernelli bir ISO buldum onu kurdum ama virüslü müydü neydi çok yavaş çalışıyordu. Vista da yaşadığım sıkıntı bir de YouTube sıkıntısı video yüklemek istiyorum ama Studio tam düzgün olmuyor. Düğmeler çok büyük.

Kurdum galiba. Ama güncelleştirmeler Vista'ya olmasına rağmen sisteminiz için geçerli değil diyordu. Direkt kernelli bir ISO buldum onu kurdum ama virüslü müydü neydi çok yavaş çalışıyordu. Vista da yaşadığım sıkıntı bir de YouTube sıkıntısı video yüklemek istiyorum ama Studio tam düzgün olmuyor. Düğmeler çok büyük.

Öyle bulduğunuz ISO'lara güvenmeyin hocam :) bu taktik biraz sıkıntılı bir de @KyryloDN hocamın yaptığı taktiği deneyin onu da atarım bulabilirsem.

Bu konuda baştan temiz bir Türkçe ISO bulup kur sonra güncellemeleri el ile yükle :)

Öyle bulduğunuz ISO'lara güvenmeyin hocam :) bu taktik biraz sıkıntılı bir de @KyryloDN hocamın yaptığı taktiği deneyin onu da atarım bulabilirsem.

Bu konuda baştan temiz bir Türkçe ISO bulup kur sonra güncellemeleri el ile yükle :)

Eyvallah deneyeceğim.
Selam Technopat üyeleri.
Windows Vista hala nefes alıyor, nasıl derseniz. Aşağıya koyduğum iki videoyu izleyin.
1) bütün Update'leri yapalım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
2)bu videoda kernel dosyalarını değiştirmek için zaten orijinal video modu yapan kişinin videosu.
Bu video ile extended kernel dosyalarını indirelim.
Finished files adlı dosyayı indirince altta vermiş olduğum resimdeki dosyaların adlarını alalım ve farklı bir dosyaya kopyalayalım.
Sonra videoda yapılanları izleyelim zaten modun yapımcısı kendisi yapmanız gerekenleri anlatmış.

Eki Görüntüle 852819

Sonra her şey bitince güncellemeler bir de kernel dosyalarını kopyalayınca her şey bitti.
Artık birçok açmayı denediğimizde kernel32.dll hatası veren Windows Vista hata vermeyecek.
Örnek Google son sürümlerden biri.

Eki Görüntüle 852821

Normalde bu sürümü açamazsınız. kernel32.dll kitaplığında bulunamadı gibi hata verir.

Not: 64 Bit olması zorunlu.

Çok güzel rehber olmuş ellerinize sağlık Vista'yı ve kernel i kurdum. Windows Vienna ve sana teşekkürler :).

Son düzenleme:
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı