Windows Vista'dan Windows 7 veya Windows 10'a geçiş

uygarakdgn

Decapat
Herkese merhaba, elimde HP Pavilion DV6-1160ET model bir laptop var ve Windows Vista Home Premium SP1 32 Bit işletim sistemi kurulu. Ürün anahtarı laptopun altında duruyor hala ve değerlendirmek istiyorum bu laptopu. Windows 7 veya Windows 10 arasında kaldım ve nasıl yükleyeceğimi de bilmiyorum açıkçası. Format yani temiz kurulum yapmadan yükseltmem mümkün mü? Zaten içinde hiçbir şey yüklü değil biraz araştırdım bilgisayar açıkken Windows 7 kurulum USB'sini takıp direkt Upgrade'e basarak değiştiriyorlar ama Windows 7'de pek işe yaramıyor artık sanırım. Windows 10'da da böyle bir şey yapabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Win 7'nin çok fazla sahte ISO'su var yani virüs BIOS'un çökebilir en güvenlisi Windows 7 ürün anahtarın varsa o yoksa **offical** siteden Windows 10 indirip onu kurmak (flash, CD vb.) Windows 10 Media cration tool yaz çıkar.

Herkese merhaba, elimde HP Pavilion DV6-1160ET model bir laptop var ve Windows vista Home Premium SP1 32 Bit işletim sistemi kurulu. Ürün anahtarı laptopun altında duruyor hala ve değerlendirmek istiyorum bu laptopu. Windows 7 veya Windows 10 arasında kaldım ve nasıl yükleyeceğimi de bilmiyorum açıkçası. Format yani temiz kurulum yapmadan yükseltmem mümkün mü? Zaten içinde hiçbir şey yüklü değil biraz araştırdım bilgisayar açıkken Windows 7 kurulum USB'sini takıp direkt Upgrade'e basarak değiştiriyorlar ama Windows 7'de pek işe yaramıyor artık sanırım. Windows 10'da da böyle bir şey yapabilir miyiz?

Hocam Windows 10 kaldırırsa iyidir ama illaki Windows 7 diyorsan önce Windows Vista'yı SP2 yap sonra Windows 7 Home Premium 32 Bit august 2018 ISO dosyasını indir. Ben sana yardımcı olurum orijinal Microsoft ISO konusunda.
Herkese merhaba, elimde HP Pavilion DV6-1160ET model bir laptop var ve Windows Vista Home Premium SP1 32 Bit işletim sistemi kurulu. Ürün anahtarı laptopun altında duruyor hala ve değerlendirmek istiyorum bu laptopu. Windows 7 veya Windows 10 arasında kaldım ve nasıl yükleyeceğimi de bilmiyorum açıkçası. Format yani temiz kurulum yapmadan yükseltmem mümkün mü? Zaten içinde hiçbir şey yüklü değil biraz araştırdım bilgisayar açıkken Windows 7 kurulum USB'sini takıp direkt Upgrade'e basarak değiştiriyorlar ama Windows 7'de pek işe yaramıyor artık sanırım. Windows 10'da da böyle bir şey yapabilir miyiz?
Format yapmadan Windows 7 Home Premium yapabilirsin. Yükselt seçeneğine tıkla.

Win 7'nin çok fazla sahte ISO'su var yani virüs BIOS'un çökebilir en güvenlisi Windows 7 ürün anahtarın varsa o yoksa **offical** siteden Windows 10 indirip onu kurmak (flash, CD vb.) Windows 10 Media cration tool yaz çıkar.
Benim de kişisel tercihim Windows 10 kurmak, dediğin şekilde official siteden indirmeyi denedim fakat media cration tool yerine iso dosyasının indirme sayfasına giriyor başka bilgisayardan indirip usb bellek ile MediaCreationTool1909.exe yi attığımda çalıştırmıyor geçerli bir Win32 uygulaması değil. hatasını veriyor.

Yanlışım yok ise Microsoft'un kendi sitesinden indirdiğin Windows kurulum dosyası ile yükseltme yaparsan aynı seri kodu ile otomatik etkinleşmesi gerekir. Eğer olmaz ise de farklı bir key satın alıp aktifleştirirsin. Ama crack, sahte vb. işletim sistemlerine bulaşma.

Benim de kişisel tercihim Windows 10 kurmak, dediğin şekilde official siteden indirmeyi denedim fakat media cration tool yerine iso dosyasının indirme sayfasına giriyor başka bilgisayardan indirip usb bellek ile MediaCreationTool1909.exe yi attığımda çalıştırmıyor geçerli bir Win32 uygulaması değil. hatasını veriyor.
Windows 10'u İndirin şunu denediniz mi? Orada "USB için" diye bir seçenek var.

Hocam Windows 10 kaldırırsa iyidir ama illaki Windows 7 diyorsan önce Windows Vista'yı SP2 yap sonra Windows 7 Home Premium 32 Bit august 2018 ISO dosyasını indir. Ben sana yardımcı olurum orijinal Microsoft ISO konusunda.

Format yapmadan Windows 7 Home Premium yapabilirsin. Yükselt seçeneğine tıkla.
Kaldırıcağını düşünüyorum;
AMD Turion(tm) X2 Ultra Dual-Core Mobile ZM-84 2.30 GHz
3 GB RAM
310 GB kapasite
ATI Mobility Radeon HD 4530 Series

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı