Windows vs Linux Mint

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese selam! Dün itibarıyla Linux Mint'e geçiş yapmak bulunmaktayım. Her şeyi güncelledim ve sorunsuz çalışıyor. Aklımda bir soru var. Sizce Windows'a dönmeli miyim? Eğer dönmeliysem neden dönmeliyim? Linux Mint'e alışmam ne kadar sürer? Açıkçası biraz farklı geldi alışmam uzun sürecek sanırım. Siz ne önerirsiniz? İyi sosyaller!

Not: Oyun oynayan bir kullanıcı değilim.

Linux kurduysan bırak kalsın. Linux kullanmak istiyorsan 1 haftaya alışırsın. Zamanında siber güvenlik kursu için okulda Kali Linux kurmuştum. Hoşuma gitmişti pek kullanmadığım için sildim.

Arkadaşlar alışmak tamamen süreçle alakalı onu biliyorum fakat, uygulama yükleme sıkıntı oluyor bazen Windows'ta .exe uzantılı dosyaları çift tıkla kurabilirken Linux Mint'te komut satırı ile kurulması gerekiyor onu geçtim bazı uygulamaların Linux desteği olmayabiliyor.

Linux Mint en iyi Linux dağıtımlarından birisi. İçerisindeki Cinnamon DE'si stabil ve kolay kullanıma sahip. KDE'den bile. Çoğunlukla koda ihtiyacınız olmaz. Alışmanız kısa sürer. Bazı durumlarda komut satırından uygulama kurmak ve işlem yapmak çok daha kolay. Alışınca "Next" tuşuna sürekli basmak sıkıntı haline geliyor.

Geri
Yukarı