Windows vs Linux

Windows vs. Linux

• Oy verenlerin toplamı
    76
Linux'tan oyun oynanmıyor demek yanlış fakat bir Windows stabilitesi de vermiyor. Şimdi gelip Linux için çıkan oyunlar daha stabil demeyin, adı üstünde Linux için çıkmış oyun. Oyun oynamasam büyük ihtimalle Linux kullanırdım, boşta Kubuntu ile 800 MB Ram kullanımı görüyordum.
Stabil değil mi? Dostum git biraz çalış gel. Linux dağıtımları her zaman Windows'a oranla daha fazla fps vermiştir. Youtube'de küçük bir araştırmayla öğrenebilirsin.

Linux'tan oyun oynanmıyor demek yanlış fakat bir Windows stabilitesi de vermiyor. Şimdi gelip Linux için çıkan oyunlar daha stabil demeyin, adı üstünde Linux için çıkmış oyun. Oyun oynamasam büyük ihtimalle Linux kullanırdım, boşta Kubuntu ile 800 MB Ram kullanımı görüyordum.
Bir oyunun native olarak hem Windows hem de Linux desteği olunca oyun Linux için mi çıkmış oluyor?
Adaletli şartlar altında GNU/Linux, CS:GO ve Minecraft'ta daha iyi performans veriyor.

Kubuntu 20.04 LTS boşta 600MB RAM tüketiyor. 🙂 (Şu an kullanıyorum.)

Bir kere bu konuda anket yapmak saçma ikisi çok farklı birbirinden ve ikisinin eksileri artıları var. İnsanlar Windows basit diye kullanıyorlar.

Linux:
Özgür
Kodlama bilgisi lazım Linux hakkında
Hızlı
İlk başlarda zor olabiliyor

Windows:
Yavaş çalışır azcık daha
Basit
Oyunlarda daha iyi çalışır

Stabil değil mi? Dostum git biraz çalış gel. Linux dağıtımları her zaman Windows'a oranla daha fazla fps vermiştir. Youtube'de küçük bir araştırmayla öğrenebilirsin.

Kullandım da konuşuyorum. Linux'da oyun oynamayı bırak yüklemesi ayrı dert. Şu videoyu da bırakayım göz at istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullandım da konuşuyorum. Linux'da oyun oynamayı bırak yüklemesi ayrı dert. Şu videoyu da bırakayım göz at istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kullanman bir şeyi değiştirmez. Bence Linux son kullanıcı dostu bir işletim sistemi değil ve bu yüzden oyun yüklemek size dert olarak gelebilir. Ben o terminale komut yazınca adeta şevke geliyorum.

Geri
Yukarı