Windows vs. Linux

Güvenlik açıklarından nefes alamaz.

Hocam 1 hafta önce elime kardeşimden Samsung NC110 netbook geçti.
İçinde Windows 7 starter var.
SSD takacağım Windows 7 Home Basic olacak.
Şu anlık bir sıkıntı yok. @UnlimitedSoldier hocamın dediği gibi saçma sitelere girmeyip, antivirüs kullanırsanız bir sıkıntı olmaz.
Bu benim açtığım konu buradan fikir edinebilirsiniz.

Hocam 1 hafta önce elime kardeşimden Samsung NC110 netbook geçti.
İçinde Windows 7 starter var.
SSD takacağım Windows 7 Home Basic olacak.
Şu anlık bir sıkıntı yok. @UnlimitedSoldier hocamın dediği gibi saçma sitelere girmeyip, antivirüs kullanırsanız bir sıkıntı olmaz.
Bu benim açtığım konu biradan fikir edinebilirsiniz.
Allah aşkına bana mı anlatıyorsunuz siber güvenliği? Hiç duymadınız mı Eternal Blue açığını?
Bir yere girmenize gerek yok anlamıyor musunuz bunu? Her türlü açıklı bu işletim sistemi. Patchli versiyonunu kursanız bile her türlü sıkıntılı bu işletim sistemi günümüz exploitlerine.
Linux kullanıp güvende kalmak yerine niye bu? Anladık iyi, hızlı falan ama eskidi artık.

Hiç duymadınız mı Eternal Blue açığını?
İnternetten baktımda...

images-5.jpeg yok cırt bu başka getir

Düşük sistem olduğuna göre hafif bir dağıtım kurabilirsin. Günümüzde 2 GB RAM ile çok fazla bir işlem yapılamayacağı da ortada. Özel bir amaçla kullanabilirsin. Örneğin eski oyunlar için emulatörler kurup sistemini retro oyun konsoluna dönüştürebilirsin.

Bilgisayarım Windows 11'i bile açabiliyor hatta daha çok FPS veriyor hiç Linux denemedim ama neredeyse tüm Windows'ları denemişliğim vardır hiçbirinde kasmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı