Windows XP açılmıyor

• Konuyu başlatan ncl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 494

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Oncelikle herkese merhaba, VirtualBox ile Windows XP kurdum ve açıldı. Sanal makinenin tum dosyalarinin bulundugu. Vdi dosyasinin icindeki Windows XP sistem dosyalarini USB bellegime attim. USB bellegime oncelik atadim ve açtım fakat 10 dakikadir sol ust kosede yabip sonen alt tire _ var. Surekli yanip sonuyor ne yapacagimi bilmiyorum. Sizce bu normal mi?

Sanal bilgisayar dosyalarıyla bilgisayarınızı boot edebileceğinizi size kim söyledi?

Xp olarak boot etmek istiyorsanız xp isosunu rufus ile usb belleğe yazdırın, başka bir flash diske de xp'yi kurup boot edin.

Oncelikle herkese merhaba, VirtualBox ile Windows XP kurdum ve açıldı. Sanal makinenin tum dosyalarinin bulundugu. Vdi dosyasinin icindeki Windows XP sistem dosyalarini USB bellegime attim. USB bellegime oncelik atadim ve açtım fakat 10 dakikadir sol ust kosede yabip sonen alt tire _ var. Surekli yanip sonuyor ne yapacagimi bilmiyorum. Sizce bu normal mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun gibi bir şey mi yapmak istiyorsunuz?

Sanal bilgisayar dosyalarıyla bilgisayarınızı boot edebileceğinizi size kim söyledi?

Xp olarak boot etmek istiyorsanız xp isosunu rufus ile usb belleğe yazdırın öyle açın.
Sanal makineye kurulan isletim sistemiyle normal bilgisayara kurulan isletim sistemi ayni. Virtualbox'ta da bu sekilde oluyor ama kis aure sonra aciliyor.

Windows To Go olarak USB'ye kurabilirsin. Rufus'ta ISO'yu ekledikten sonra Standart Windows Yüklemesi gibi bir seçenek var ona tıkla ve Windows To Go var ise kurabilirsin USB'ye. Kurduktan sonra USB'den XP'yi başlatabilirsin kurulumu değil bildiğin kendi bilgisayarına XP kurmuş gibi masaüstü filan gelecek. Bilgisayar açılırken USB belleğini seçmen gerekecek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun gibi bir şey mi yapmak istiyorsunuz?
Yapmak istedigim sey Portable Windows XP. Yani evet bunun gibi birsey yapmak istiyorum ama USB bellegimdeki dosyalari tasimak 2 saat suruyor.

Geri
Yukarı