Çözüldü Windows XP format atarken 0x0000007b1 mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EskoriX

Hectopat
Herkese selam, elimde çok ama çok eski bir PC var. FX 5200, P4, 512MB RAM, 80 GB IDE HDD mevcut. Sorunum ise şu, BIOS çok eski 2002 yazıyor. SATA, IDE, AHCI ayarı da yok; sadece Compatible ve Enchanded modu var. Compatible moduna alıp format atmaya çalışıyorum ve tam olarak disk seçme bölümüne geldiği an mavi ekran veriyor.

Bu hataya nasıl çözüm bulabilirim dostlar?

Çözüm
Çak Windows 10'u. Aynı sistemi 6 yıl kullanmıştım hey gidi ne ısınırdı.
:D Elbette efsane ısınıyor, ama Windows 10 da çok fazla kasar gibi. FX 5200'ün Windows 7'ye bile driverini bulamadım.
Konu hala güncel. Pazartesi günü SATA HDD takıp sonucu paylaşacağım umarım çözülür.

Yine de tüm çözümlere açığım.
Şuan SATA HDD takıp denedim, sorunum çözüldü.
Minidump dosyalarını atar mısınız?

Minidump dosyalarını atar mısınız?

Format atarken minidump dosyası oluşmaz.

Konu sahibi arkadaşa tavsiyem farklı bir ISO ve farklı bir USB bellek ile denemek olacaktır. Bu ikisini de denemesine rağmen sorun devam ederse HDD değişimine yönelmek mantıklı olacaktır.

Ek olarak USB belleği farklı bir USB portuna takıp tekrar denenebilir.

Format atarken minidump dosyası oluşmaz.

Konu sahibi arkadaşa tavsiyem farklı bir ISO ve farklı bir USB bellek ile denemek olacaktır. Bu ikisini de denemesine rağmen sorun devam ederse HDD değişimine yönelmek mantıklı olacaktır.

Tamam bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Öncelikle tam 6 tane ISO dosyası ile denedim.
3 farklı USB bellek ile denendi.
Tüm USB portlarına tek tek takıldı, ama değişen bir şey yok.
Aldığım hata ise şöyle: 0x0000007B

Maalesef, XP kurmakta kararlıyım. Yardımlarınızı bekliyorum.
Konu güncel.

Yeni konular

Geri
Yukarı