Windows XP Format Atarken Harddiski Görmüyor

Mehmet HAN

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün yeni PC topladım ve Windows 8 PRO Update DVD aldım. Ancak Windows XP'den yükseltme yapacğaım için ilk önce Windows XP kurarken yükleme dosyaları yükleniyor. Sonra harddiski görmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows XP'den değil Windows 7'den yükseltme yapacaksınız. XP'nin AHCI desteği yok. Kurmak için BIOS'tan SATA modunu IDE yapmanız lazım ki bu da performansı düşürüp sizi taş devrine geri yollar... XP 2002'de çıktı, artık 10 yıllık ve günümüz donanımlarını desteklemiyor...

Windows XP'den değil Windows 7'den yükseltme yapacaksınız. XP'nin AHCI desteği yok. Kurmak için BIOS'tan SATA modunu IDE yapmanız lazım ki bu da performansı düşürüp sizi taş devrine geri yollar... XP 2002'de çıktı, artık 10 yıllık ve günümüz donanımlarını desteklemiyor...

Recep Bey elimde Win 7 yok. IDE mod yaptığımda yükleyebilir miyim?

Büyük ihtimalle yüklersiniz...Ama sorun şu ki, Windows 8'e yükseltirken AHCI yapmanız gerek. IDE'den AHCI'ye geçince de sistem açılmaz, mavi ekran verir. Yani siz her halükarda elinizdeki XP CD'sini çöpe atıp Windows 7 ISO'su indirin ve bunu USB'ye atıp sisteme W7 kurun. W7'yi de Loader ile etkinleştirip üstüne W8 kurabilirsiniz...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı