Windows XP oyun performansı sorunu

-Mert-

Hectopat
Daha fazla  
Windows XP kullanmak istiyorum ama oyunlarda performans alamıyorum. Lütfen çözüm bulur musunuz? Metin 2'de kasma sorunu var, yavaşlıyor oyun.
  • Asus P5KPL-AM
  • 2 GB DDR2 RAM
  • Asus 512 MB DDR2 ekran kartı
  • Intel Dual Core 2.6 GHz
Ekran kartını sökünce onboarddan kullanıyorum kasma oluyor oyunda ama çok görsel efekt olan yere gidince oluyor. Normal yerlerde Windows 7'de nasıl ise aynı performansı alıyorum.
Ekran kartıyla onboard ekran kartını aynı anda çalıştırsam sorun ortadan kalkacak gibiydi ama bir türlü yapamadım. BIOS ayarlarından 10 saat uğraştım ama olmadı. Bir çözümü yok mudur? Ekran kartıyla onboard ekran kartını aynı anda nasıl çalıştırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows XP kullanmak istiyorum ama oyunlarda performans alamıyorum. Lütfen çözüm bulur musunuz? Metin 2'de kasma sorunu var, yavaşlıyor oyun.
  • Asus P5KPL-AM
  • 2 GB DDR2 RAM
  • Asus 512 MB DDR2 ekran kartı
  • Intel Dual Core 2.6 GHz
Ekran kartını sökünce onboarddan kullanıyorum kasma oluyor oyunda ama çok görsel efekt olan yere gidince oluyor. Normal yerlerde Windows 7'de nasıl ise aynı performansı alıyorum.
Ekran kartıyla onboard ekran kartını aynı anda çalıştırsam sorun ortadan kalkacak gibiydi ama bir türlü yapamadım. BIOS ayarlarından 10 saat uğraştım ama olmadı. Bir çözümü yok mudur? Ekran kartıyla onboard ekran kartını aynı anda nasıl çalıştırabilirim?
Temiz bir kurulumla Windows 10 32 bit kurun ama sürücüler uyumsuz olabilir.

BIOS'dan onboard ekran kartini iptal et ve monitoru taktigin harici ekran karti cikisindan bilgisayara bagla.

Eger ekran kartini yeni aldiysan ve hicbir sekilde goruntu alamiyorsan BIOS guncellemen gerekebilir ama XP ile beraber kullanilabilir mi bilemem. Makale ingilizce ama burada nasil yapacagini anlatiyor. Adimlari takip edebilirsin. How to Disable an On-Board Graphics Card in BIOS

Teşekkürler halletim sorunumu. ekran kartımda sorun varmış. 1gb ekran kartı aldım sorunum ortadan kalktı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı