Windows XP'nin çıkış hikayesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ahmet365

Femtopat
Bugün 10 Eylül cumartesi bundan tam 20 yıl önce Windows XP piyasaya çıkmıştı. Windows XP çıkışı hem Microsoft Windows hem de teknoloji tarihi açısından büyük bir öneme sahiptir. PC yeniden hayat veren hayat veren bir işletim sistemi olarak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Güçlü Windows 2006 yapısı üzerinde geliştirilen güvenirlik ve güvenlik özellikleriyle performansı artırılan dijital çağın işletim sistemi Windows XP o güne kadar geliştirilen en yüksek performansta ki işletim sistemiydi? Windows XP geliştirilmesi 1999 yılında Windows neptün ismiyle başlamış, ocak 2000'de Windows whistler ismiyle 5 şubat 2011 kadar geliştirilmiş ve Microsoft yeni Windows'un adını artık Experience yani deneyim anlamına geldiğini belirtmiştir. Bir masaüstü marka ekosistemi adına da Microsoft Office'nin 10. sürümü Office XP olarak 31 Mayıs 2001'de piyasaya sürüldü Microsoft bu adın Windows ve Office'in geniş bir cihaz yelpazesine yayılan veb hizmetlerinin benimseyerek sunabileceği zengin ve genişletilmiş kullanıcı deneyimlerini sembolize ettiğini belirtiyordu.

Microsoft Intel ve PC üreticileri ve teknoloji mağazaları ile birlikte XP tanıtma kampanyası için 1 milyar dolara yakın kaynak kullanmıştır. Kampanyanın teması olan yes you can yani evet yapabilirsin, işletim sisteminin genel yeteneklerini vurgulamak için kullanılmıştır. Microsoft başlangıçta prefer to fly yani uçmaya hazırlanın sloganını kullanmaya planlanmıştı ancak 11 Eylül saldırılarının ardından bu slogandan vazgeçildi, Microsoft'un kampanyasının öne çıkan bir yönü Madonna'nın way of Life şarkısının yer aldığı bir televizyon rekla mıydı? Bir Microsoft temsilcisi şarkısının iyimser tonu ve kampanyanın genel temasına uyması nedeniyle nedeniyle seçildiğini belirtiyordu evet yapabilirsin temasına dayanan kampanya insanların iş için iletişim ve mobil litre ev için dijital fotoğraflar ve müzik dahil olmak üzere bilgisayarları ile yaşamalarını sağladı. Deneyimleri yansıtıyordu.

Microsoft Windows XP ile insanların yapmak istedikleri yapabileceklerini belirtiyordu. Gerçekten de Windows XP kullanıcıları artık iş dünyasının Windows 2000'de yaşadığı performansı kararlılığı ve güvenliği yaşamaya başlamışlardı. Windows XP'nin tam olarak 8 adet sürümü mevcuttur, bunlar Windows XP profesyonel ve Windows XP Home Edition Windows XP 64-bit Edition tabletler ve dokunmatik ekranı olan dizüstü bilgisayarlar için Windows XP tablet PC Edition eski bilgisayarlar için temel Windows özelliği sunan Windows FLP ya da Windows fundamentals for legacy PSC 3. dünya ülkeleri ve gelişmekte olan ülkelerdeki ilk kez masaüstü bilgisayar kullanacaklar için tasarlanmış. Windows XP starter Edition eğlence TV izleme ve birçok medya özelliğiyle Windows'taki Media Center örneği olan Windows XP Media Center Edition ve banka ATM'leri gibi önceden özel olarak tanımlanmış görevleri yerine getirmek için kullanılan embedded sürümleridir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı