Windows XP'yi hala sevip kulanan var mı?

XP abartıldığı kadar mükemmel bir işletim sistemi değildi. Dönemine göre getirdiği yenilikler güzeldi, ona sözüm yok. Service Pack'ler ile zamanla rayına oturması da bir gerçek, abartıldığı gibi mükemmel değildi yani. Doğdu, gelişti ve öldü o da. Romantizm kasanlar çok tuhaf geliyor bana. :)

Bu işletim sistemini zamanına göre sevmekte sorun yok. Günümüzde kullanmak ise gereksiz bir inat olur sadece.

Pratikte donanım kötüyse ve açık yaratmıyorsa mantıklı değil mi?

Evet, mantikli. Ayrica hepsini standardize etmek zorundalar. Bir gun "hepsini windows 7 yapiyoruz" diye karar verseler tum ATM lere tek tek bunu yapmalari gerekir. Ayrica bir suru test var yapilmasi gereken, sadece bu karari vermek bile haftalarca test demek. Calisiyorsa dokuma prensibinin nirvanasidir bankalar.

@bitwise Ben de banka adı ve üretici markası vermeyeceğim. Windows 7 imajı atardık biz. XP gerçekten eskide kaldı. Çalışıyorsa kurcalama olayına katılıyorum bu arada, o mantıkla hareket ediliyor. Windows 7'nin de sonu gelmek üzeredir. Bir süredir o sektörde değilim, belki de bitmiştir bile. :)

@bitwise Ben de banka adı ve üretici markası vermeyeceğim. Windows 7 imajı atardık biz. XP gerçekten eskide kaldı. Çalışıyorsa kurcalama olayına katılıyorum bu arada, o mantıkla hareket ediliyor. Windows 7'nin de sonu gelmek üzeredir. Bir süredir o sektörde değilim, belki de bitmiştir bile. :)

ATM lere Win 7 image'i yuklediniz mi? Ben 2016 da ayrildim hala XP idi hepsi. Hatta benim calistigim bilgisayari dahi yeni Win7 yapmislardi.

Bankalar cok ilginc, yaptigim proje icin banka disindaki bir bilgisayara baglanmam gerekiyordu, onun IP adresine firewall izni vermeleri 15 gun surmustu. 15 gun yattim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı