Windows XP'yi USB'ye kurma

Pindows 11

Centipat
RAM
4 GB
Ekran kartı
Mobile Intel 4 Series Express chipset Family
İşlemci
Pentium T4500
Ben Windows XP'yi USB'ye kurmak istiyorum ama hiçbir program bulamadım. Bilgisi olan yazabilir mi? Gelip sanal makineye kurun demeyin, işlemcim sanallaştırma desteklemiyor. İşlemci Pentium t4500.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulumu USB ile yapacaksanız 2 adet USB lazım. Windows'un yükleneceği USB'yi NTFS biçimine dönüştürün, daha sonra bilgisayarı Windows XP'nin kurulum USB'si ile başlatın. Diğer USB'yi kurulumda görürsünüz. Oraya yükleyin.

Format atmayı bildiğinizi varsayarak konuşuyorum.

Ben Windows XP'yi USB'ye kurmak istiyorum ama hiçbir program bulamadım. Bilgisi olan yazabilir mi? Gelip sanal makineye kurun demeyin, işlemcim sanallaştırma desteklemiyor. İşlemci Pentium t4500.
Win XP evet rufus ile ile kurulamıyordu en son denediğimde. Diğer sürümlere göre USB ile yüklenmesi biraz daha zor.
Downloads

WinSetupFromUSB ile çözmüştüm ben biraz araştırırsanız rehberler var bununla ilgili.

Edit: Konuyu da yanlış anladım galiba. Windows'u harddisk değil de USB'ye kurup onun üzerinden mi çalıştırmak istiyorsunuz?
Eğer öyleyse Win10 ve Win8 denedim sorunsuz çalışıyor "Hasleo WinToUSB" programı ile kuruyorum kolayca. Fakat onun dışındaki sistemleri denemedim açıkçası.

Hocam Rufus yazılımını kullanarak XP ISO dosyasını USB'ye yazdırabilirsiniz.
Kurulumu USB ile yapacaksanız 2 adet USB lazım. Windows'un yükleneceği USB'yi NTFS biçimine dönüştürün, daha sonra bilgisayarı Windows XP'nin kurulum USB'si ile başlatın. Diğer USB'yi kurulumda görürsünüz. Oraya yükleyin.

Format atmayı bildiğinizi varsayarak konuşuyorum.

Win XP evet rufus ile ile kurulamıyordu en son denediğimde. Diğer sürümlere göre USB ile yüklenmesi biraz daha zor.
Downloads

WinSetupFromUSB ile çözmüştüm ben biraz araştırırsanız rehberler var bununla ilgili.
USB'ye kuracak, USB'den değil. Live USB gibi kullanmak istiyor sanırım.

Arkadaşın dediği gibi yapabilirsiniz. İsterseniz Türkçe ISO dosyasını atarım.

Hocam Rufus yazılımını kullanarak XP ISO dosyasını USB'ye yazdırabilirsiniz.

Siz iyi misiniz diyorum ki USB'ye kurmak Windows XP'yi Rufus'la yazınca direk açmazki XP'yi.
Tamam ben ona göre yazdım zaten. Kurulum yollarının hepsini bilmiyorum. USB'den kurulum için farzederek yazdım, 2 tane USB'ye ihtiyacınız var diye.

Windows 10'u öyle denemiştim ama USB'yi göstermiyordu CMD ile yapmayı denedim boot etmedi XP de görür mü?
Win XP evet Rufus ile ile kurulamıyordu en son denediğimde. Diğer sürümlere göre USB ile yüklenmesi biraz daha zor.
Downloads

Winsetupfromusb ile çözmüştüm ben biraz araştırırsanız rehberler var bununla ilgili.

Edit: Konuyu da yanlış anladım galiba. Windows'u hard disk değil de USB'ye kurup onun üzerinden mi çalıştırmak istiyorsunuz?
Eğer öyleyse Windows 10 ve Win8 denedim sorunsuz çalışıyor "hasleo wintousb" programı ile kuruyorum kolayca. Fakat onun dışındaki sistemleri denemedim açıkçası.

Kuruluyor bu arada Rufus ile hard disk e kurmuştum sadece IDE moduna aldım oldu wintousb denedim ama hata veriyor wintousb ile taşınabilir hard diske Windows 10 kurdum.

QEMU Manager indirip USB belleğinizi HDD olarak programa tanıtın ardından Windows XP kurar gibi sanal makine üzerinden kurulum yapın.

Sanallaştırma gerekmiyor tek çekirdek ve 32 Bit desteği ile sanal makine çalıştırabilirsin.

QEMU Manager indirip USB belleğinizi HDD olarak programa tanıtın ardından Windows XP kurar gibi sanal makine üzerinden kurulum yapın.

Sanallaştırma gerekmiyor tek çekirdek ve 32 Bit desteği ile sanal makine çalıştırabilirsin.

Bir yanlış bilgi daha sanallaştırma yoksa Windows içinde Windows veya başka şey kullanamazsın emülatör hiçbiri olmuyor.
Sanal makine denediğimde hatalarım sanallaştırma ile ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı