Windows yazılmış flash belleği biçimlendirme

rotasizkaptan

Hectopat
Daha fazla  
Windows yazdığım flash belleği biçimlendirip içine BIOS güncelleme dosyasını yazabilir miyim? Yazsam sıkıntı çıkar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Biçimlendirirken aygıt varsayılanlarını yükle seçeneğini seç ardından da dosya sistemini Fat32'den NTFS'ye çevir. Normal USB olarak kullanabilirsin bu işlemlerden sonra.

Fat32 olarak kalırsa tek seferde 4 GB'den büyük dosya yükleyemezsin.
NTFS daha güncel ve gelişmiş bir teknoloji. Yeni nesil anakartlar arasında desteklemeyen görmedim şimdiye kadar. Kendim de defalarca NTFS ile BIOS güncelledim, gram sorun yaşamadım.
Sizin BIOS'unuz destekliyor demek ki, çünkü sizin BIOS'unuz UEFI ve UEFI'lerde NTFS olabiliyor. Özellikle Legacy BIOS sistemlerde FAT32 kullanılıyor. Arkadaşın BIOS'unu bilemeyeceğimiz için kesin bir yorum yapamayız.

Benim anakartım MSI B450m PRO M2 V2.
NTFS veya Fat32 kullanman fark etmez, anakartın iki türlü de görecektir ancak flashı normal bir şekilde kullanmak istiyorsan eninde sonunda NTFS olarak biçimlendirmen gerekir aksi halde dediğim gibi 4 GB'den büyük dosyaları yükleyemezsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı