Çözüldü Windows yönetici izni istiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda Saygın

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8gb
Ekran kartı
gtx 2050ti
İşlemci
intel i52021u
Merhabalar. Windows 10 Pro kullanıyorum. Herhangi bir dosyayı masaüstüne kaydedemiyorum veya bir şeyi silmek isteiğimde yönetici izni olmalı diyor. Ne yapmam lazım acaba?

(Hesabım yönetici, eklerden bakabilirsiniz.)

unknown.png

unknown (3).png

unknown (1).png

unknown (2).png

Çözüm
Yeni kullanıcı oluşturduğumda sıkıntı yok ama her şeyi sıfırdan dizmek gerekiyor. Şu anki hesabı düzeltmek istiyorum.

Peki şöyle yapalım. Oluşturduğun admin kullanıcısına girip aynı yöntemlerini eski kullanıcın için de yap.

Eğer yine olmazsa C kullanıcılardan senin eski profilindeki şeylerin hepsini robocopy ile yeni kullanıcına kopyalabilirsin.
Bu bilgisayar.
Sağ tık yönet.
Kullanıcılar ve gruplar.
Kullanıcılar.
Sağ tık kullanıcı ekle.

Buradan kendine bir kullanıcı ekle.
Sonra kullanıcıya sağ tıkla özellikler de.
Üyelikler kısmına gir.
User yazıyordur orada.
Aşağıdan üyelik veya yetki ekle gibi bir şey yazıyor.
Çıkan yerden büyük olan kutucuğa "Administrators" (A büyük) yaz.
Adları denetle de.
Ekle dedikten sonra üyeliklere administrators da gelecektir.

Sonra bilgisayarını yeniden başlat.
Yeni oluşturduğun kullanıcıyla giriş yap ve o kullanıcı üzerinden kullanmaya devam et.

Yeni kullanıcı oluşturduğumda sıkıntı yok ama her şeyi sıfırdan dizmek gerekiyor. Şu anki hesabı düzeltmek istiyorum.

Peki şöyle yapalım. Oluşturduğun admin kullanıcısına girip aynı yöntemlerini eski kullanıcın için de yap.

Eğer yine olmazsa C kullanıcılardan senin eski profilindeki şeylerin hepsini robocopy ile yeni kullanıcına kopyalabilirsin.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı