Windows yükleme ekranında kalıyor

furkijem58

Decapat
Daha fazla  
RAM
Dragos 3200 Mhz 8x2
SSD veya HDD modeli
Dragos120GB M2SSD,Samsung 320GB HDD,Samsung 500GB
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
Turbox B365
İşlemci
İntel İ3 9100f
Bilgisayarımı normalde açtığımda maksimim 4 saniye içinde BIOS'a girebilmek için del tuşuna basabilirsiniz yazısı geliyor. Fakat 4 saniyenin üzerinde geldiğinde bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor. Acaba sorun Windows'un yüklü olduğu SSD ile mi kaynaklıdır? Bu problemden dolayı format attım bilgisayara fakat yine aynı hatayı alıyorum? Bunun bir çözümü var mıdır? Varsa nedir? Sorun SSD'den kaynaklı mıdır? Kaynaklıysa SSD'dene olduğunu nasıl tespit ederim? Zaten sorun SSD'den kaynaklıysa yeni SSD alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atarken bir hata aldınız mı? Format attıktan sonra SSD'yi üst sıraya alıp deneyin. Format sorunsuz bir şekilde bitiyor mu? Masaüstü filan gelmesi gerekli eğer format sorunsuz bir şekilde bitiyorsa ki büyük ihtimalle formatta ters giden bir şeyler var.

Açılmıyor derken, hata mı veriyor? Biraz daha ayrıntı lütfen.

Windows 10 logosu geliyor attığım fotoğraftaki gibi ve böyle kalıyor açılmıyor.

Format atarken bir hata aldınız mı? Format attıktan sonra SSD'yi üst sıraya alıp deneyin. Format sorunsuz bir şekilde bitiyor mu? Masaüstü filan gelmesi gerekli eğer format sorunsuz bir şekilde bitiyorsa ki büyük ihtimalle formatta ters giden bir şeyler var.

Format atarken BIOS'tan bu ekran çıkıyor ama öndeki Windows setup yeri değil de arkadaki boş mavi alan oluyor o yüzden ben de Windows'u yeniden başlata aldım Shift'e basılı tuttum ve bu ekran da aygıt kullan a tıklayıp içinde USB ISO dosyası olan flash belleğimi taktım boot ekranı geldi tüm hard disk ve SSD'lerimi biçimlendirip SSD'min içine Windows'u yükledim.

(Formattan önce de bu sorun vardı)

Dosya Ekleri

• resim_2022-09-05_165005625.png
    resim_2022-09-05_165005625.png
    9,9 KB · Görüntüleme: 29
  • resim_2022-09-05_165218983.png
    resim_2022-09-05_165218983.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 24
  • 1662386130807.png
    1662386130807.png
    168,2 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Windows 10 logosu geliyor attığım fotoğraftaki gibi ve böyle kalıyor açılmıyor.

Format atarken BIOS'tan bu ekran çıkıyor ama öndeki Windows setup yeri değil de arkadaki boş mavi alan oluyor o yüzden ben de Windows'u yeniden başlata aldım Shift'e basılı tuttum ve bu ekran da aygıt kullan a tıklayıp içinde USB ISO dosyası olan flash belleğimi taktım boot ekranı geldi tüm hard disk ve SSD'lerimi biçimlendirip SSD'min içine Windows'u yükledim.

(Formattan önce de bu sorun vardı)

Format atarken disklerin hepsini silip SSD'ye yüklediğinizi yazmışsınız. SSD'yi sildikten sonra yeni birim deyin, sistem kendisine belli bir boyut ayıracaktır boot için. Format bittikten sonra BIOS menüsünden SSD'yi ilk sıraya alın, USB belleği çıkarıp PC'yi yeniden başlatın.

Geri
Yukarı